پیام تبریک شریعت نژاد به مناسبت سالروز ورود آزادگان


بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَهُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّهِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ


26 مرداد 1369 روزی فراموش نشدنی برای ملت ایران است که فرزندان شجاع و غیور خود را بعد از تحمل سال ها دوری در آغوش گرفتند و امروز نیز این سرو قامتان تاریخ بیش از دیگران در مسیر موفقیت  کشورمان گام می نهند و الگو، اسوه و افتخار میهن خویش هستند.

در تاريخ پرافتخار انقلاب اسلامي، روزهاي حماسي خاطره‌ انگيز و به ياد‌ماندني زيادي وجود دارند كه هركدام دليلي روشن و محكم بر عزت و اقتدار و در عين حال مظلوميت ملت رشيد و شهيد‌پرور ايران اسلامي است. بي‌ترديد يكي از اين روزهاي ماندگار كه هيچ‌گاه از ذهن و دل ملت ما فراموش نخواهد شد، روز بازگشت سرافراز آزادگان عزیز  به ميهن اسلامي است.

آزادگان صبور و آگاه، سال‌هاي سال در اوج سختي‌ها،شكنجه‌ها و فريبكاري دشمن بعثي نماد سرافرازي، پايمردي و عزت و شرف اين ملت شدند و در حقيقت فرياد مظلوميت و اقتدار ملت‌ ما را به صبر و ايستادگي خود به گوش جهانيان رساندند. اگرچه همه عرصه‌هاي دفاع مقدس براي ملت ما روشن و حماسي و پرافتخار است، اما استقامت بي‌نظير فرزندان ملت در چنگال دژخيمان بعثي، عرصه‌اي بسيار خاص و مهم و در عين حال تامل برانگيز است كه پيام‌هاي روشني براي همه جهانيان داشته و دارد.

پر واضح است اثبات روحيه استقامت و پايمردي ملت ما و نيز تحمل همه سختي‌ها براي اعتلاي مكتب و شكستن هيمنه دشمنان آن هم در اوج مظلوميت، يكي از اساسي‌ترين و قابل تامل‌ترين پيام‌هاي دلير‌مردان آزاده اين مرزو‌بوم به جهانيان است كه بار ديگر تصويري كاملا منطقي و درس‌آموز را در برابر چشمان حيرت‌زده جهانيان قرار داد.

نیک میدانیم آزادگان، هيچ‌گاه متعلق به يك مقطع از تاريخ نيستند، بلكه همواره مانند روحي در همه اركان اين كشور و ملت جاري شده‌اند، چرا كه پيام و سيره آنها، فرياد سربلندي و شكوهمندي يك ملت است كه براي هميشه ماندگار است و در هر زمان و ميداني مي‌توان از آن بهره جست.

امروز نیز عرصه‌هاي حضور آزادگان عزيز در سطوح مختلف بيانگر ظرفيت، استعداد و توانمنديهاي فوق‌العاده‌اي است که فرزندان انقلاب در سايه الطاف خداوندي و درک صحيح از الزامات و نياز و در هر مقطع از خود بروز می دهند، بگونه‌اي که اين دانايي و توانايي در صحنه‌هاي سترگ و خطير نقش راهبردي و سرنوشت‌ساز خود را بويژه در صحنه شکوفايي علمي و سنگرهاي مديريتي و اجرايي کشور ايفا می نماید.

همچنین بر روح ملکوتی شهدای مظلوم آزاده و سید فقید آزادگان مرحوم حجت الاسلام ابوترابی که در لحظه لحظه روزهای اسارت چون مرشد و مرادی راه شناس، عمل می نمود و چراغ راه آزادگان بود درود می فرستیم و آرزوی توفیق روز افزون برای خانواده محترمشان به خصوص همکار عزیزمان جناب آقای ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس از درگاه خداوند متعال طلب می‌کنیم. توفیق، عزت و سربلندی ایران اسلامی و همه آزادگان و ایثارگران را از درگاه خداوند سبحان خواستارم.

اینجانب سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به خاک میهن اسلامی را به این عزیزان و خانواده های محترم شان و به ملت عزیز ایران به خصوص مازندرانی های سرافراز و شهید پرور تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه ، عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون مشترک طرح ساماندهی خدمات رسانی به روستاهای کشور

 

 

پیام تسلیت شریعت نژاد در پی در گذشت مهندس راهب


انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت مهندس جعفر قلی راهب چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند،ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست.

در اینجا لازم است از طریق این رسانه این مصیبت دردناک را خدمت خانواده آن عزیز و دیگر بستگان تسلیت گفته و آرزوی مغفرت و آمرزش برای مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی از درگاه خداوند متعال مسئلت نماییم.

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه ، عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون مشترک طرح ساماندهی خدمات رسانی به روستاهای کشور

 

شریعت نژاد مطرح کرد:واردات برنج با مجوزهای خاص/کارنامه منفی وزارت جهاد در اجرای قانون انتزاع


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کارنامه وزارت جهاد کشاورزی در طول اجرای قانون انتزاع مثبت نیست،گفت: براساس قانون تمامی امور و وظایف بخش کشاورزی از خرید تضمینی تا تنظیم بازار به وزارت جهادکشاورزی سپرده شده اما متاسفانه این وزارتخانه به خوبی در این موضع نتوانسته ایفای نقش کند.

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد ازعملکرد وزارت جهادکشاورزی در مورد اجرای قانون انتزاع وظایف بخش کشاورزی،گفت: کارنامه وزارت جهاد کشاورزی درطول مدت اجرای قانون انتزاع مثبت نیست.

پیام تبریک شریعت نژاد به مناسبت روز خبرنگار


بسم الله الرحمن الرحیم

سوگند به قلم و آنچه می‌نگارد

هفدهم مردادماه روز بزرگ و سترگ خبرنگار به مناسبت سالروز شهادت شهید محمود صارمی نامگذاری شده است؛ این روز فرصت مغتنمی است که از زحمات بی دریغ اصحاب قلم تشکر و قدردانی شود. این روز شکوهمند را که روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت قلم است به همه خبرنگاران، نویسندگان و روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم در عرصه اطلاع رسانی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. این روز، یادآور حماسه آفرینی های آن هایی است که بقای حقیقت را به بقای خود ترجیح دادند و با خون خود بر برگه‌های اعلام نوشتند. یاد و خاطره شهیدان خبرنگار را هم نیز گرامی می داریم.

 به حمد خدا رسانه ها در جمهوری اسلامی ایران و به برکت خون شهدای خبرنگار، بر سرحرفه خویش با هیچ صاحب زر و زوری معامله نکرده اند و اصول انقلابی خود را که همان دفاع از مظلومان و انعکاس درد و رنج آنان است، بهتر از گذشته انجام می دهند.

باشد که انشاالله شما خبرنگاران غیور ایرانی علی رغم همه موانعی که وجود دارد با تأسی بر پیام آور مصائب کربلا، حضرت زینب کبری (س)، طلایه دار سبک مستقل خبری در دنیا باشید.

 اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف  تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مطالبات خبرنگاران و جامعه رسانه‌ای کشور و به ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه استان مازندران از هیچ تلاشی دریغ نخواهم ورزید و امیدوارم با پیگیری نمایندگان مردم در مجلس مشکلات خبرنگاران با تدبیر و برنامه‌ریزی به حداقل برسد.

در پایان بر خود لازم می دانم به عنوان یکی از خادمین عرصه فرهنگی مراتب تقدیر و تشکر خود را از تلاش خستگی ناپذیر خبرنگاران بخش سیاسی و پارلمانی رسانه های کشور و به ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه استان مازندران و حوزه انتخابیه که در انعکاس اخبار قوه مقننه و نمایندگان مردم در خانه ملت سعی فراوان داشتند، اعلام دارم و دست همه اصحاب قلم را در زیر این خیمه صفا و صداقت برای ادامه همکاری های رسانه ای به گرمی می فشارم. امید است با استعانت و توکل به خداوند متعال در انجام رسالت آگاهی بخشی و شفاف سازی  و ارتقای سطح فرهنگی جامعه موفق و موید باشید.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه ، عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون مشترک طرح ساماندهی خدمات رسانی به روستاهای کشور

 

شریعت نژاد:حجم خسارات وارده به مرغدران بسیار بالاتر از مصوبه جبران خسارت دولت


نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به اینکه مرغداران مازندرانی از سیاستها و تصمیمیات عجولانه سازمان دامپزشکی بسیار شاکی هستند و امیدی به پرداخت خسارت ها از سوی دولت ندارند،گفت: موضوع پرداخت خسارتها از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه حجم خسارت های وارد شده به مرغداری‌ها در مازندران بر اثر آنفلوآنزا بسیار گسترده تر از رقم ذکر شده در مصوبه ابلاغی از سوی دولت برای جبران این خسارت ها است،گفت: ابتدا باید از دولت سوال کرد آیا بررسی کرده اید  که حجم خسارات وارده به مردم چقدر است و آیا این حجم قابل جلوگیری بود یا نه.

نماینده مردم  شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه مسئولان همیشه منتظر می مانند تا اتفاقی رخ داده  و سپس در جهت ترمیم آن و نه رفع موضوع به صورت اساسی اقدام می کنند.

شریعت نژاد:شایعه جابه‌جایی استاندار مازندران کذب است


شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر  و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد مثبت استاندار مازندران، گفت: تغییر استاندار مازندران شایعه و کذب محض است.

شمس الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: افزود: طبق آخرین تماس‌ها و ملاقاتی که  با وزیر کشور داشتیم, به هیچ وجه قرار نیست استاندار مازندران تغییر کند.

وی افزود: جای تاسف است که در مازندران  این بحث‌ها مطرح که این امر موجب تزلزل در کارها می‌شود.

نماینده مردم شریف تنکابن ،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه یکی از این  آفت‌ها این است که با کوچک‌ترین مشکلی به دنبال تغییر و تحول هستیم.

شریعت نژاد افزود: اگر آقای فلاح  نباشد, پس چه کسی باید باشد. آیا گزینه  بهتر سراغ داریم معمولا کسانی که این موضوع  را مطرح می‌کنند گزینه بهتر سراغ دارند.

وی گفت: استاندار مازندران سابقه خوب و طولانی در وزارت کشور, وزارت جهادکشاورزی و با این سابقه  استاندار مازندران شدند.

شریعت نژاد افزود: کسانی که  این موضوع  را مطرح می‌کنند یقینا می‌خواهند خود به یک نان و نوایی برسند و به فکر پیشرفت استان و یا مردم نیستند.

نماینده مردم شریف تنکابن ،رامسر و عباس آباد در خانه ملت گفت: آقای فلاح به عنوان نماینده عالی دولت در مازندران  باقی می‌مانند.

شریعت نژاد  گفت: اکنون باید با همدلی و وحدت  میان مردم و مسئولان به  فکر پیشرفت استان و منطقه در نهایت  کشور باشیم نه اینکه به دنبال شایع پراکنی میان مردم باشیم.

به گفته وی, درست نیست به جای آنکه  راه حلی برای موضوع پیدا کنیم, بیاییم صورت مسئله را پاک کنیم.

نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد در خانه ملت گفت: توصیه ما این است که به منافع عموم و ملت بیندیشند و به نفع گروه و اشخاص خاصی کار نکنند.

شریعت نژاد : دستگاه قضا با متصرفان منابع طبیعی با جدیت برخورد کند


عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی ،گفت : دولت در سایه هم افزایی با دستگاه قضا باید با افراد صاحب نفوذی که در ادوارگذشته اقدام به تصرف هکتارها از اراضی ملی کرده اند برابر قانون با آنان برخورد کند.

شمس الله شریعت نژاد در نشست شورای اداری شهرستان عباس آباد ، افزود : امروز نباید با این افراد سوء استفاده کننده در کشور مماشات کرد و نادیده گرفتن تخلفات آنان در حقیقت خیانت به بیت المال است.

وی با انتقاد از این که چرا با متصرفان اراضی قطعات 10 هکتاری جنگلی و جلگه ای در غرب مازندران از سوی مسوولان ذیربط برخورد نمی شود ، ادامه داد : این افراد کاملا شناسایی شده و متاسفانه با زد و بندهایی که در گذشته داشته اند اقدام به تصرف و ساخت و ساز دراین اراضی کرده اند که برخورد نکردن با آنان جای تامل دارد.

شریعت نژاد همچنین از سفر کاروان تدبیر و امید بعد از ماه مبارک رمضان به مازندران خبرداد و گفت که مسوولان ادارات و دستگاه های اجرایی از هم اکنون اگر طرحی در حال اجرا یا نیمه کاره دارند مشکلات و اعتبارات موردنیاز آنها را ارزیابی کنند.

شریعت نژاد با اشاره به اینکه قاچاق قانونمند میوه مقابله با تولید داخل است تاکید کرد: همدستی قاچاقچیان و دلالان میوه با سوءتدبیر مسئولان


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر به علت نبود نظارت‌های لازم و سوءتدبیر مسئولان قاچاق قانونمند میوه به صورت گسترده در حال انجام است،گفت: این رویه مقابله با تولید داخل است که بر اثر آن هم تولیدکننده و هم مصرف کننده مجازات می شوند اما دلالان و قاچاقچیان سودهای کلانی بدست می آورند.

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از بی تفاوتی مسئولان و روند ادامه دار واردات میوه قاچاق به صورت گسترده درکشور،گفت:متاسفانه موضوع قاچاق در کشور ما نهادینه شده و این کار همچنان به صورت قانونی و غیرقانونی ادامه دارد و قاچاقچیان بدذون هیچ مانعی میوه‌های ممنوعه را وارد کشور و در بازار توزیع می‌کنند.

 

شریعت نژاد تاکید کرد:خسارت مرغداران با بزرگ‌نمایی شیوع آنفلوآنزا/هیچکدام از واحدهای صنعتی مازندران آلوده نیست


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس گفت: متاسفانه سازمان دامپزشکی درخصوص بروز آنفلوآنزا عجولانه برخورد کرد و به خاطر حساسیتی که وجود داشت شعاع موضوع را گسترده کرد و در این زمینه بزرگ نمایی شد.

 

شمس‌الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درخصوص آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزا در کشور گفت: بیماری آنفلوآنزا که یک بیماری مشترک بین انسان و دام است و از طریق طیور و پرندگان منتقل می شود در شمال کشور فقط در مرغداری‌های خانگی مشاهده شد و درحال حاضر این بیماری مدیریت شده و وضعیت عادی است.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی افزود: نکته ای که وجود دارد برای مرغداری های خانگی مجوزی صادر نمی شود؛اما درهمه واحدهای صنعتی تولید و پرورش مرغ و تخم مرغ که دارای مجوز هستند هیچ مشکل و نشانی از آنفلونزا مشاهده نشده است.

شریعت نژاد:توافق هسته ای دستاوردی بزرگ در تاریخ ایران اسلامی است


 

نماینده مردم شهرستان های عباس آباد ، تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی گفت: توافق جامع هسته ای بین ایران و گروه 1+5 به عنوان یک دستاورد بزرگ برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت خواهد شد.

شمس الله شریعت نژاد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، افزود: این پیروزی بزرگ در حقیقت به واسطه حمایت های بی دریغ رهبر معظم انقلاب ، رییس جمهوری دولت تدبیر و تلاش های بی شائبه تیم مذاکره کننده به سرپرستی وزیر امورخارجه محمدجواد ظریف و حمایت های اقشار مختلف مردم به دست آمد.

 

شریعت نژاد با انتقاد از عملکرد وزارت نیرو: تعطیلی مهندسی رودخانه‌ها در شمال کشور/به زعم مسئولان وزارت نیرو بهترین کار،کار نکردن است!


نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس با بیان اینکه مهندسی رودخانه ها در شمال کشور تعطیل و رودخانه ها در غرب مازندران رها شده است،گفت: هیچ اقدام درست و مثبتی از سوی وزارت نیرو در خصوص مهندسی و آبخیزداری رودخانه ها صورت نمی گیرد.

 

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بی توجهی وزارت نیرو و جهاد کشاورزی به وضعیت رودخانه ها و مسایل آبخیزداری،گفت:ما هرساله در حوزه آبخیز رودخانه سه هزار تنکابن، ذوب شدن یخچال ها در بالادست و حرکت طوفنده حاصل از ذوب این یخچال‌ها را داریم که خسارت های بیشمارو استرس بسیاری برای مردم ایجاد می کند.

شریعت نژاد:امکان خودکفایی در حوزه برنج در شرایط فعلی ممکن نیست/ باید راندمان تولید در واحد سطح را بالا برد


شریعت نژاد عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از واردات بی رویه برنج،گفت: در شرایط فعلی امکان خودکفایی در حوزه برنج را نداریم بنابراین باید راندمان تولید در واحد سطح را بالا ببریم.

 

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از واردات بی رویه برنج، گفت:ما کشوری هستیم که در شرایط فعلی امکان خودکفایی درحوزه برنج را نداریم و باید راندمان را در واحد سطح بالا ببریم.

شریعت نژاد تاکید کرد:قاچاق هدایت شده میوه!/توان حفاظت از مرزها و جلوگیری از قاچاق را نداریم


 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اینکه قاچاق در کشور ما نهادینه شده است،گفت: وقتی موضوع قاچاق شفاف نیست این گمان و برداشت شکل می گیرد که اتفاقاتی در حال انجام بوده و این واردات قاچاق به صورت هدایت شده انجام می شود.

 

شمس الله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص دست های پشت پرده قاچاق میوه جولان میوه‌‌های فرنگی در بازار با وجود ممنوعیت واردات،گفت:متاسفانه موضوع قاچاق ظاهرا در کشور ما نهادینه شده است،یعنی همه مدیران و مسئولان از قاچاق و مبارزه با آن صحبت می کنند اما این کار همچنان به صورت قانونی و غیرقانونی ادامه دارد و قاچاقچیان خیلی راحت میوه‌های ممنوعه را وارد کشور و در بازار توزیع می‌کنند.

شریعت نژاد: سوال از وزیر اقتصاد کلید خورد


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی افزود:بالاخره عدم همکاری بانک ها در خصوص امهال واقعی وام های خسارت دیدگان ناشی از برف سال 1392 و اعمال فشار مضاعف بر مردم منطقه موجب شد تا طرح سوال از وزیر اقتصاد در مجلس مطرح و در هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شود. 

شریعت نژاد: با افزایش قیمت‌ها موافق نیستم


 

شمس الله شریعت نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار دریاسر با اشاره به افزایش قیمت بنزین در کشور اظهار داشت: شخصا با افزایش قیمت‌ها موافق نیستم، افزایش قیمت‌ها باید با افزایش درآمد مردم همراه باشد.

وی افزود: مجلس هیچ نقشی در افزایش قیمت بنزین نداشت، در بودجه سال 94 تشخیص افزایش قیمت‌ها مثل هدفمندی یارانه‌ها با خود دولت گذاشته شد.

نماینده مردم شریف  تنکابن ،رامسر و عباس آباد در مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت‌های را نمی پذیرم و افزایش قیمت‌ها نباید یک طرفه باشد بیان داشت: یک طرفه بودن افزایش قیمت‌ها صرف هزینه است و فشار هزینه را بر خانواده‌ها بیشتر می کند و مشکلات اقتصادی مردم را بیشتر خواهدشد و این باعث می شود در حوزه‌های دیگر هم مشکلاتی برای مردم بوجود آید.

وی درباره افزایش یارانه‌ها به دنبال افزایش قیمت‌ها گفت: درآمد مردم را باید از طریق درآمد واقعی افزایش داد نه از طریق پول بدون پشتوانه، مردم از کاری که می کنند باید درآمد کسب کنند.

شریعت نژاد خاطرنشان کرد: تولید باید افزایش یابد و از محل تولید اشتغال برای جوان‌ها حاصل شود و دست‌شان در جیب خودشان برود و انرژی جوان‌ها صرفکار شود.

نماینده مردم شریف  تنکابن ،رامسر و عباس آباد  در مجلس تصریح کرد: سرمایه گذاری دولت باید همواره در حوزه تولید و خدمات باشد تا ثبات اقتصادی ایجاد شود.

وی به حمایت از بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: افزایش تولید باعث رونق اقتصادی در کشور می شود.

گزارش تصویری جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه با حضور معاون رئيس جمهور و شمس اله شریعت نژاد در ساری


شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای برنامه ریزی مازندران گفت : دکتر نوبخت ظرفیتی برای نمایندگان شمال کشور محسوب می شوند.

 

شمس الله شریعت  نژاد با بیان اینکه بعد از انقلاب در حق مردم شمال کشور جفا بسیاری شده است ،  افزود : به دلیل اینکه در مازندران ظرفیت سازی برای اشتغال نشده است امروز شاهد بیکاری در این استان هستیم .

 

شریعت نژاد با اشاره به ماده 180 گفت : ای کاش این قانون اجرا نمی شد و به نمایندگان ریالی برای کارهای عمرانی تعلق نمی گرفت هرچند که بنده تمام این پول را در حوزه انتخابیه ام برای پروژه های نیمه کاره اختصاص داده ام.

پیام شمس اله شریعت نژاد به مناسبت روز جانباز


بسم الله الرحمن الرحیم

چهارم شعبان المعظم سالروز میلاد حضرت ابوالفضل (ع)، بیانگر رشادت‌ها و ایثارهای علمدار دشت نینواست. قمری که ماه بنی‌هاشم بود و فضایل اخلاقی و سجایای نیکوی ایشان، چراغ هدایتی در مسیر عاشقان آن حضرت گشته است.


نامگذاری روز مبارک میلاد حضرت ابوالفضل (ع) به نام روز جانباز، بیانی زیبا و عارفانه از حرکت جانبازان ایران اسلامی در مسیر آن حضرت و تکرار حماسه‌آفرینی‌های روز عاشورا و دشت کربلا در سال‌های دفاع مقدس و در سرزمین ایران اسلامی است.


بی‌تردید اعتلای امروز ایران اسلامی و حرکت به سوی قله‌های افتخار مرهون ایثارگری‌های جانبازان سرافراز است. از همین‌رو میلاد حضرت ابوالفضل (ع) فرصت مغتنمی است تا با حضور در محفل گرم جانبازان عاشق و رهرو امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، قدردان بخشی از عظمت ایثارگران انقلاب اسلامی باشیم.


اینجانب در آستانه روز مقاومت و پیروزی، ضمن تبریک فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس و همچنین تبریک میلاد مبارک حضرت ابوالفضل (ع)، روز جانباز را به تمامی ایثارگران و حماسه‌آفرینان که همواره پشتیبان آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده‌اند، تبریک می‌گویم و توفیق روزافزون این عزیزان را در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، از درگاه ایزدمنان خواستارم.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

پیام تبریک شمس اله شریعت نژاد به مناسب قهرمانی تیم ملی تکواندو


بسم الله الرحمن الرحیم

قهرمانان سربلند و عزیز ایران اسلامی

موفقیت ارزنده شما در اوردگاه سخت و معتبر مسابقات جهانی تکواندو مایه افتخار و مباهات ورزش ایران شد. حلاوت این قهرمانی زمانی دوچندان می شود که سرکار خانم کیمیا علیزاده به عنوان نخستین بانوی تکواندوکار ایرانی موفق به کسب مدال جهانی شده و این مهم نشانی از بالندگی و رشد ورزش زنان در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

اینجانب به سهم خود قهرمانی و مدال‌های ارزشمند تکواندوکاران ایران در رده مردان مسابقات جهانی روسیه را به عموم مردم ایران و خانواده بزرگ ورزش تبریک و تهنیت گفته و آن را نشانی از توکل، همت و تلاش ورزشکاران و جوانان شایسته ایرانی می‌دانم و آرزوی موفقیت انان را در بازی‌های المپیک دارم.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

 

شریعت نژاد:ابهام در منع واردات برنج/ دولت به هر شکل ممکن از برنج کاران حمایت کند


شریعت نژاد،نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: علی رغم اینکه برنج در کشور ما شرایط خاص و ویژه ای دارد و بر ممنوعیت واردات بی رویه این محصول استراتژیک تاکید می شود،همچنان در جلوگیری از واردات آن ابهامات قابل توجهی وجود دارد.

 

شمس اله شریعت نژاد،عضوکمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از خلف وعده دولت در مورد ممنوعیت واردات برنج و ورود 46 هزارتن برنج به کشور در یک ماه گذشته، گفت: با اینکه برنج در کشور ما شرایط خاص و ویژه ای دارد و بر ممنوعیت واردات بی رویه این محصول استراتژیک تاکید می شود در جلوگیری از واردات برنج ابهامات قابل توجهی وجود دارد.

پیام شمس اله شریعت نژاد به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی


بسم الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن بیست و هفتم اردیبهشت ماه؛ روز ارتباطات و روابط عمومی را به تمامی دست‌اندرکاران ساعی و پرتلاش عرصه ارتباطات و روابط عمومی كه در جهت ایفای رسالت خطیر گردش شفاف و صحیح اطلاعات گام بر می‌دارند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

 

بی‌شک، دنیای امروز، دنیای ارتباطات است و نقش اصحاب خبر و رسانه به عنوان مشعل‌داران توسعۀ آگاهی كه با به‌کارگیری هنر، مهارت، تدبیر و دانش خود، فضایی سالم برای اطلاع‌رسانی شفاف و ارتباطات اثربخش بین مردم و سازمان‌ها را فراهم می‌کنند، انكارناپذیر بوده و قابل تقدیر است.

 

نامگذاری روزی به نام روز ارتباطات و روابط عمومی که به مثابه آینه تمام نمای انتظارت و مطالبات مردم از سازمان‌ها و نهادها عمل می‌کنند، بیانگر اهمیت روزافزون شبکه‌های ارتباطی در دنیای پیچیده امروز است. بر این اساس، این روز فرصتی مغتنم برای بازبینی هوشمندانه و منصفانه راه‌های طی شده در جهت تعامل و تامین دانش اجتماعی و نیز ترسیم و تبیین افق‌ها و چشم‌اندازهای روشن برای فردای بهتر است.

 

اینجانب به عنوان خدمتگزار مردم در مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارم که از هر طرح و برنامه ای که در راستای توسعه ارتباطات باشد چه از طرف مسئولین وچه از طرف فعالین این عرصه ارائه گردد پیگیری و حمایت قاطع داشته باشم و یقینا" در این راستا پیگیری لازم بعمل خواهم آورد.

 

امید است در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» مزین شده است روابط عمومی‌ها به عنوان یکی از ارکان مهم تأثیرگذار در امر اطلاع‌رسانی و امیدآفرینی، با همیاری گسترده درون و برون سازمانی بتوانند بیش از پیش در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایفای نقش کنند.

با گرامیداشت این روز و تقدیر و تشکر از عموم تلاشگران عرصۀ ارتباطات، از خداوند بلند مرتبه، برای تمامی عزیزان، توفیقات روزافزون در جهت اعتلای امر مقدس اطلاع‌رسانی، آرزو می‌کنم.

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

گزارش تصویری افتتاح دبیرخانه مرکزی پیگیری های منطقه آزاد غرب استان در نوشهر


 

افتتاح دبیرخانه مرکزی پیگیری های منطقه آزاد غرب استان در نوشهر با حضور شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی،انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور،قاسم احمدی نماینده مردم شریف نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی برگزار شد.

 

شمس اله شریعت نژاد، نماینده مردم شریف شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، نبود مدیریت یکپارچه را از جمله دلایل اجرایی نشدن این طرح(منطقه آزاد تجاری وصنعتی) دانست و به نشست اخیر با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و برخی از وزرای دولت با موضوع رویکرد توسعه ای به تمامی مناطق مازندران اشاره کرد و گفت که در این نشست تاکید فراوانی به رفع تبعیض و دوری از بخشی نگری در استان شد.

پیام تبریک شمس اله شریعت نژاد به مناسبت روز معلم


12اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری اسوه علم و ایمان و تقارن آن با روز معلم، بیانگر راه روشن و مسیر متعالی معلمان ایران اسلامی است، معلمانی که با آموزه‌های توام با ایمان و عمل خویش از دوران انقلاب و سال‌های دفاع مقدس تا به امروز شیوه‌ای متفاوت از آموزش همراه با پرورش را در پهنه گیتی نقش زدند.

 

بی‌شک فرهنگ امروز و فردای ایران اسلامی، رهین دستان و آموزه‌های آموزگارانی است که می‌توانند با چراغ فروزنده تعلیمات خود در عرصه فرهنگ و ایجاد عزمی ملی در کنار تربیت مدیران جهادی، چشم انداز ایران فردا را روشن سازند.

 

تقدیم 3 هزار و 700 شهید معلم و بیش از 35 هزار شهید دانش آموز در سال های جنگ تحمیلی بیانگر آموزشی به رنگ ایثار و پرورشی به بوی فداکاری از سوی معلمان ایران اسلامی است که این زیبایی تنها سزاوار چراغ‌های فروزنده سرزمین علم و ادب این مرزوبوم است.

 

اینجانب به عنوان خدمتگزار ملت بزرگ ایران و نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد با گرامیداشت یاد و خاطره استادگرانقدر علامه شهید مطهری(ره) و ادای احترام به مقام شامخ معلمان به عنوان چشم وچراغ جامعه و مبلغان واقعی ارزش گرایی و مروجان فرهنگ صحیح اسلامی-ایرانی درسال "دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی" برای آنان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم و ازخداوند بزرگ بهروزی و موفقیت مستمر این قشر فرهیخته و تلاشگر را تحت توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (عجل الله فرجه) و پیروی از منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (حفظ الله) خواهان وخواستارم.

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

پیام دکتر شمس اله شریعت نژاد به مناسبت روز جهانی کار و کارگر


بسم الله الرحمن الرحیم

یازدهم اردیبهشت روز جهانی کارگر را خدمت جامعه بزرگوار و زحمتکش کارگری تبریک و تهنیت عرض می نمایم. جایگاه والای این عزیران و اهمیت حیاتی تلاش و کوشش آنان برای عمران و آبادی جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست. چرخهای صنعت و اقتصاد وبالندگی و خود اتکایی جامعه به دستان با کفایت کارگران می چرخد. افتخار و مباهات حصرت پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله به کارگری و بوسه بر دستان پینه بسته کارگر بهترین برهان برای نقش اساسی و کلیدی کارگر در فرهنگ دین مبین اسلام می باشد. جایگاه کارگر در جامعه اسلامی برابر با جایگاه مجاهدان فی سبیل الله و مرگ در راه تامین نیازهای خانواده و جامعه ، اجر شهادت در میدان نبرد را دارد.

 

تاکید معصومین معظم علیهم السلام بر کار و کوشش ورفع وابستگی به جوامع غیر مسلمان بخش بزرگی از احادیث و فرمایشات آنان را شامل می شود. این نکته مسئولیت متولیان امر در جامعه کارگری را نسبت به رفع مشکلات آن عزیزان و فراهم نمودن اسباب و هموار کردن مسیر برای استفاده از همه توانمندی های آنان را ؛ سنگین تر می نماید. امنیت شغلی، ایجاد فرصتهای شغلی جدید، تهیه مسکن کارگری و تجلیل و استفاده مطلوب و بهینه از نخبگان و مبتکران جامعه کارگری ، تامین آتیه فرزندان کارگران و همه جوانب و لوازم تامین اجتماعی آن بزرگواران از اولویت های بدون استثنا واز مطالبات این جانب و همکاران محترم در قوه مقننه می باشد. به نوبه خود این مناسبت مبارک را خدمت همه کارگران ارزشمند و بزرگوار تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند بزرگ قدر شناسی آحاد جامعه از آن عزیزان وتوفیق روز افزون همراه با سعادت دنیا و آخرت را برایشان مسئلت دارم .

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

شریعت نژاد در جلسه با روسای بانکها:بانک کشاورزی و بانک رفاه عملکرد بهتری نسبت به سایر بانکها در پرداخت خسارت برف داشتند+تصویر


جلسه مشترک بین شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار ویژه تنکابن و روسای بانکهای شهرستان تنکابن برگزار شد.این جلسه که در خصوص پیشرفت پرداخت های بانک های شهرستان به کشاورزان منطقه در رابطه با اسیب دیدگان برف سال 92 گذاشته شد و در این جلسه موانع و مشکلات پیشرو بانکها جهت تسریع در پرداخت ها به خسارت دیدگان مورد بررسی قرار گرفت.

 

پیام شمس اله شریعت نژاد به مناسبت روز ملی شورا


بسم الله الرحمن الرحیم
« و امرهم شوری بینهم »

سپاس و ثنای بی حد بر خالقی که به لطف استقرار مستحکم جمهوری اسلامی ایران و در راستای احترام و اکرام به شخصیت و هویت انسان و مردم عزیز ایران نهادی به نام شورای اسلامی در این کشور شکل گرفت.


مشورت یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم گیری هاست. بنا به فرمایش پیامبر اعظم (ص) « هیچ قومی مشورت نکردند جز آنکه به بهترین امور هدایت یافتند».


اینجانب با تبریک فرارسیدن این روز خجسته ، بر خود لازم می دانم از زحمات و خدمات تمامی دست اندرکاران و اعضای محترم شوراهای اسلامی سراسر استان و دهیاران زحمتکش و خدوم صمیمانه تقدیر و تشکر نموده و آرزو نمایم در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت با بسیج همه امکانات و با وظیفه شناسی و توجه به اصل دانش محوری در حل مشکلات شهر و روستا تلاش نماییم و با امانت، کفایت، درایت و کیاست و حسن سلوک برای نیل به جامعه ی شهروند مدار، خالصانه و عاشقانه کوشش نماییم و برای تحقق آرمان رهبر عظیم الشان کوشا باشیم.

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

استخدام در شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران


وزارت نیرو در نظر دارد به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز شرکت های وابسته ( غیر دولتی ) زیر مجموعه خود از طریق آزمون استخدامی اقدام به استخدام نیروهای مورد نیاز خود نماید.

بر این اساس، آغاز ثبت نام در این آزمون، اول، زمان پایان آن دهم و تاریخ برگزاری آزمون 31 اردیبهشت 94  می باشد که به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

همچنین كارت ورود به جلسه این آزمون در تاریخ 28 و 29 اردیبهشت ارایه خواهد شد.
متقاضیان محترم می توانند برای ثبت نام به وب سایت آزمون، به نشانی www.azmoon-niroo.ir  مراجعه نمایند. 

دانلود نامه

 

شریعت نژاد:سیاست های دولت دلالی و واسطه گری را دامن می زند/جابجایی امور از دستگاهی به دستگاه دیگر چاره کار نیست


شمس اله شریعت نژاد، عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی با یادآوری مشکلات بخش کشاورزی و انتقاد از نبود سیستم لازم برای نظارت بر امور این حوزه،گفت: سیاست های دولت دلالی و واسطه گری را دامن می زند و با این شرایط جابه جایی امور و ظایف از دستگاهی به دستگاه دیگر مشکلی را حل نمی کند.

 

شمس الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از تداوم مشکلات بخش کشاورزی و عدم توجه مسئولان برای حل موثر مشکلات این بخش مهم اقتصادی،گفت: مشکلات حوزه کشاورزی سالهاست در کشور ما رایج شده و در زمان مواجه با این مشکلات تنها کاری که انجام می شود جابجایی وظایف و مسئولیت ها از دستگاهی به دستگاه دیگر است.

شریعت نژاد : ادغام سازمان محیط زیست با سازمان جنگل‌ها و مراتع حلال مشکلات نیست/ ضرورت توجه محیط زیست به طرح‌های کیفی


شمس اله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منایع طبیعی مجلس درباره پیشنهاد ادغام سازمان محیط زیست با سازمان جنگل‌ها، گفت: با توجه به اینکه سازمان جنگل ها 83 درصد خاک کشور را داشته و یک سازمان وسیع، حاکمیتی و اجرایی است بر این اساس ادغام سازمان محیط زیست در آن به صلاح نیست.

 

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درخصوص موضوع تحقیق و تفحص ازسازمان محیط زیست، گفت: ازمدت ها پیش به دنبال تشکیل جلسه ای با رئیس سازمان محیط زیست درخصوص روشن شدن برخی ابهامات دراین سازمان هستیم تا شاید تحقیق و تفحص اجرایی نشود، اما هنوز این جلسه تشکیل نشده است.

شریعت نژاد:همه تحریم‌ها در توافق نهایی مذاکرات هسته ای باید لغو شود/ نهضت بیداری اسلامی در یمن شکل گرفت


همه تحریم‌ها در توافق نهایی مذاکرات هسته ای باید لغو شود/ نهضت بیداری اسلامی در یمن شکل گرفت

 شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف  تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: همه تحریم‌هایی که به بهانه انرژی هسته ای به کشور ما تحمیل شده است، باید همزمان با توافق نهایی مذاکرات هسته ای لغو شود.

 

شمس الله شریعت نژاد به لغو کامل تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: موضوع مذاکره درباره بحث انرژی هسته ای است و در واقع اختلاف ما با آمریکا اختلافی است که مورد مذاکره ما درهمه موارد نیست، مذاکره صرفا برای انرژی هسته ای است و انتظار ما این است که همه تحریم‌هایی که به بهانه انرژی هسته ای وضع شده و به کشور ما تحمیل شده است، باید همزمان با توافق نهایی لغو شود این یک امر منطقی و معمول است چرا که تعهداتی که برای کشور ما وضع شده هزینه‌هایی را برای ما در بر دارد و نمی شود این هزینه را انجام دهیم و کشورهای طرف مذاکره تمکینی به لغو تحریم‌ها نکنند.

شریعت نژاد: واردات گوشت ضربه به تولید داخلی است/ابهام در سلامت گوشت وارداتی بوفالو و مقصد نهایی آن


شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس،گفت: صدور مجوز واردات گوشت از کشور هند که در طبقه بندی سازمان دامپزشکی جهانی حضور نداشته و از نظر انواع بیماریها و آلودگی ها گوشت بوفالوی هندی مورد تائید نیست،باید بررسی شود.

 

شمس اله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه متناسب با سیاست های 24 گانه اعلامی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سیاست های اقتصاد مقاومتی باید توسعه اقتصاد کشور را براساس مزیت های کشورمان شکل داد،گفت: یکی از این مزیتها که باید برای حفظ و گسترش آن تلاش و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد،تجربه تولید گوشت در داخل کشور است.

 

پیام تبریک شریعت نژاد در پی قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد


بسم الله الرحمن الرحیم

 

بار دیگر پهلوانان و دلاور مردان کشتی کشورمان در چهل و سومین آوردگاه جام جهانی با مبارزات دلاورانه و زیبای خود ضمن شکست مقتدرانه تیم‌های قدرتمند جهان پای به فینال گذاشته و با شکست تیم ملی آمریکا میزبان این رقابت‌ها، دل میلیون‌ها ایرانی را در اقصی نقاط جهان شاد کرده و با به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس کشورمان و طنین‌انداز کردن سرود  ملی جمهوری اسلامی در سالن مسابقات مایه بالندگی و غرور تمامی ایرانیان عزیز شدند.

 

 اینک باید به این همت و کوشش جوانان افتخار و مباهات کرد که در رقابت با کشورهای نام آور در رشته کشتی آزاد پیروزی آفرین شدند.

 

اینجانب ضمن قدردانی از تلاش برای دستیابی مقام قهرمانی جهان این موفقیت را به مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، ورزشکاران، مربیان کادر فنی و خانواده های این جوانان برومند تبریک گفته و برای آنها در تمامی عرصه های زندگی و رقابت های ورزش آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

 

پیام تسلیت شریعت نژاد به حجت الاسلام ابوترابی فرد، نایب رییس اول مجلس


بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله وانا الیه راجعون

جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سید محمدحسن ابوترابی فرد
نایب رییس محترم مجلس شورای اسلامی

درگذشت بانوی فاضله، والده مکرمه جنابعالی و همسر گرانقدر مرحوم آیت الله سید عباس ابوترابی موجب تاسف گردید.

این بانوی پرهیزگار و متخلق به ارزش‌های فاطمی با پرورش فرزندان صالح و مبارز، بویژه سید آزادگان مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر ابوترابی‌فرد، نمونه یک زن مسلمان و انقلابی بود.

اینجانب این سوگ را به جنابعالی و خاندان معزز ابوترابی‌فرد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن مرحومه رحمت واسعه و برای عموم بازماندگان محترم صبر و اجر مسالت دارم.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

نامه هشدار آمیز اقتصاددانان مجلس به روحانی درباره یک رانت دولتی


جمعی از چهره های شاخص اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس جمهور نسبت به رانت دولتی و خطرات آن در بودجه مربوط به مهار آبهای مرزی هشدار دادند.

 به گزارش خبرگزاری مهر ، متن نامه به تاریخ ۱۸ فروردین ماه به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقاي دكتر روحاني

رئيس جمهور محترم؛

سلام عليكم

حدود یک ماه و نیم پیش، در تاریخ ۹۳.۱۱.۲۶ طی نامه محرمانه ای به امضای ۷ نماینده مجلس، که از جمله امضاءکنندگان این نامه نیز هستند، به استحضار رسانده شد که دولت محترم تصمیم به واردات دو میلیارد دلاری به شکل انحصاری به دست دو شرکت دولتی (شرکت فراورده های دامی جاهد و شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی) گرفته و در حال اجرای آن است.

شریعت نژاد : رمز وحدت « همدلی و همزبانی» است


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به شعار سال جاری گفت: شعار امسال بسیار کلیدی بوده زیرا رمز اتحاد و وحدت در همدلی و همزبانی بین دولت و ملت است.

شمس اله شریعت نژاد در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: همدلی و همزبانی بین دولت و ملت در همه زمینه ها، زمینه ساز وحدت و انسجام ملی است و می تواند پشتوانه قوی در مباحث داخلی و بین المللی باشد.

شریعت نژاد درباره مذاکرات هسته ای با بیان اینکه گروه مذاکره کننده سربازان ملت هستند، گفت: به آینده مذاکرات خوشبین هستیم و تحقق اهداف نیازمند وحدت ملی است.

وی اظهار داشت: باید به گروه مذاکره کننده اعتماد کنیم و گامهایمان واحد باشد تا به نتیجه مطلوب برسیم و دشمنان بدانند، تحریمها بر اراده ملت خللی وارد نکرده و ملت پیشتیبان گروه مذاکره کننده هستند.

شریعت نژاد: جهاد کشاورزی سال 93 در خرید تضمینی محصولات کشاورزی عملکرد خوبی نداشت


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اینکه متاسفانه در سال 1393 که سال انتزاع و تفویض وظایف به وزارت جهاد کشاورزی بود در حوزه خرید محصولات کشاورزی و تنظیم بازار مشکلاتی پیش آمد،می گوید: وزارت جهاد کشاورزی در خرید تضمینی محصولات کشاورزی و پرداخت مطالبات کشاورزان در سال 93 عملکرد خوبی نداشت که به عقیده بنده باید این موضوع را  به پای بی‌تجربه‌گی مسئولان این وزارتخانه نوشت.

 

شریعت نژاد در ادامه گفت:بر این اساس در جامعه ما کسانی که کار کشاورزی می‌کنند نسبت به کسانی که دلالی می‌کنند نقش ضعیف‌تری دارند و احساس می‌شود در حق تولیدکنندگان جفا می‌شود و توجه لازم به این قشر وجود ندارد. در نتیجه این افراد کار و تولید را رها کرده و یا به دلالی و یا موارد مشابه آن،که بیشتر مصرف گرایی است تا تولید و طی کردن مسیر خودکفایی روی می‌آورند و  متاسفانه این روند در همه حوزه‌های بخش کشاورزی قابل مشاهده است.

آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال 1394


بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان استخدام در دستگاه های اجرایی کشور می رساند، وزارت امور اقتصادی و دارایی، دیوان عدالت اداری، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان پزشکی قانونی کشور، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان ملی بهره وری ایران، سازمان هواپیمایی کشوری، مرکز اورژانس تهران، استانداری خراسان شمالی و برخی از دستگاه های اجرایی استان، سازمان علمی تحقیقاتی وابسته به نهاد ریاست جمهوری، نیروی انسانی مورد نیاز خود را طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای بکارگیری افراد واجد شرایط در دستگاه های اجرایی موضوع بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخ 19/7/1393 و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور (تبدیل وضع مربیان حق التدریس موضوع مصوبه شماره 122218/ت50947هـ مورخ 17/10/1393 هیئت محترم وزیران)، از محل مجوزهای استخدامی مأخوذه، از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر به صورت کتبی توسط سازمان سنجش آموزش کشور (به عنوان موسسه مجری) و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سال 1394 و طی مراحل گزینش بصورت پیمانی تأمین خواهند نمود.

متقاضیان می توانند برای مطالعه شرایط و ضوابط استخدام هر یک از دستگاه های اجرایی مذکور، نحوه و زمان ثبت نام، از روز دوشنبه 10/1/1394 لغایت 17/1/1394 به آدرس www.Sanjesh.org مراجعه نمایند. 

پیام شریعت نژاد به مناسبت فرا رسیدن ۱۲ فروردین


 بسم الله الرحمن الرحيم
 

در روز پر برکت 12 فروردین، با خلق حماسه سیاسی توسط مردم متدین و ولایتمدار ایران اسلامی، نظامی متولد شد که نور اسلام عزیز را، دگر باره، نه فقط در ایران، بلکه در سراسر جهان متجلی ساخت.

 

شعار اصلی انقلاب، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود که میلیون ها ایرانی آزاده و مسلمان در طول مبارزه در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند. این شعارها، حکومتی را پایه ریزی کرد که عدالت اسلامی، از هدف های والای آن است.

 

مردم آگاه و هوشیار ایران با انتخاب نظام جمهوری اسلامی به عنوان الگوی حکومتی و نظام سیاسی کشور، که بر اصول و مبانی تعالیم مکتب رهایی بخش اسلام و مردم سالاری دینی تکیه دارد، الگویی جامع، کارآمد و برخوردار از ظرفیت های بالنده و مطمئن را به جهانیان ارائه کرد.

 

تشکیل جمهوری اسلامی نه فقط اراده ملت را بر سرنوشت خود به اثبات رساند و برای آنان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد، بلکه امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخت که آنان نیز می توانند بعد از قرن ها رنج و درد، جلوه ای از وعده خداوند تبارک و تعالی را ببینند؛ همان وعده پیروزی مستضعفان بر مسکتبران را، که کتاب وحی، آن را نوید می دهد.

 

اینجانب ضمن گرامی داشت این روز بزرگ و تبریک سال ۱۳۹۴ که به تدبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سال “دولت و ملت ، همدلی و همزبانی” نامگذاری شده است؛ مجد و عظمت ملت شریف ایران اسلامی به ویژه مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد را در ظل عنایات حضرت ولی عصر (عج)از درگاه خداوند متعال مسألت می‌نماییم و امیدواریم که در این سال با کمک و حمایت مردم شریف و متدین شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد با غلبه بر مشکلات گام های استوارتری در راه توسعه و پیشرفت شهر عزیزمان برداریم چرا که در واقع یکی از رموز اصلی پیروزی انقلاب اسلامی اتحاد و همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولین جامعه بوده است و تا زمانی که این همدلی و همزبانی وجود داشته باشد، قطعاً مسیر توسعه و پیشرفت هموارتر خواهد بود.

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

 

پیام تسلیت شریعت نژاد در پی درگذشت همشیره رهبر معظم انقلاب


بسم الله الرحمن الرحیم

 

انا لله و انا الیه راجعون

 

محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی

 

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دامت برکاته

 

درگذشت همشیره مکرمه، مرحومه حاجیه خانم «سیده فاطمه حسینی خامنه‌ای» در ایام شهادت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، موجب تاثر و تالم گردید. اینجانب با تسلیت این ضایعه به حضرتعالی، خاندان مکرم و عموم بازماندگان از خداوند منان برای آن مرحومه مغفوره، رحمت و غفران واسعه الهی و همنشینی آن بانوی پرهیزگار با حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) و برای بازماندگان صبری عظیم و اجری جزیل و آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای حضرتعالی مسألت دارم.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

سال ۹۴ ، سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی»


 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی سال 94 را سال دولت و ملت، همدلی و هم زبانی نامگذاری کردند و فرمودند: آرزوهای بزرگ فراروی ایران با همکاری و اعتماد متقابل دولت و ملت دست یافتنی است.

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملتهایی که نوروز را گرامی می‌دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.

 

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تقارن آغاز سال جدید با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خاطرنشان کردند: ارادت ملت ما به خاندان پیغمبر و دخت گرامی پیامبر اعظم(ص) اقتضائاتی دارد که یقیناً مردم این اقتضائات را رعایت خواهند کرد و امید است سال جدید از برکات فاطمی سرشار و برخوردار باشد و یاد آن بزرگوار تأثیرات عمیق و ماندگار خود را در زندگی مردم ما بگذارد.

پیام تسلیت شریعت نژاد در پی درگذشت والده محترم رئيس جمهور


بسم الله الرحمن الرحیم

 

انا لله و انا الیه راجعون

 

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران


 درگذشت مادر پرهیزکار و دلباخته به صدیقه کبری فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) را خدمت آن جناب و خاندان محترم و معزی تسلیت عرض می نمایم.


از خداوند سبحان برای آن بانوی بزرگوار علو درجات و برای جنابعالی و بازماندگان معزز صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

 

پیام تبریک شریعت نژاد به مناسبت سال جدید


 

بسم الله الرحمن الرحیم

يا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ                  يَا مُدَبِّرَ اللَّيْلِ وَ النَّهَارِ
        يَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ                  حَوِّلْ حَالَنَا إِلَي أَحْسَنِ الْحَالِ

هنرمند آسمان‌ و زمين را شاكريم كه بار ديگر نظاره گر جلوه قدرتش در طبيعت هستيم. قادر متعالي را مي‌ستاييم كه بر شاخه هاي خشكيده، گل‌هاي رنگارنگ مي‌نشاند و جلوه‌هايي از جمال و جلالش را بر بندگان نمايان مي‌سازد.

 تحول فرخنده، موسم زايش و رويش طبيعت يكي از باشكوهترين و زيباترين جلوه هاي رحماني در جهان هستي است، بهاري جان افزا كه نغمه يا مقلب القلوب را شكوفا مي سازد تا ابصار روشني يابند و تدبير مدبر الليل و النهار متجلي گردد و نسيم تحول و تغيير براي رسيدن به احسن الحال وزيدن بگيرد و چه زيباست كه اين تغيير و تحول با عطر و نام كوثر خلقت صديقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (س) همراه باشد.

اینجانب افتخار دارم به عنوان خدمتگزاری کوچک در سال جدید ضمن آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری، توفیق، سلامتی، بهروزی و شادکامی را برای آحاد مردم نجیب، فهیم، بصیر و قدرشناس شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد از خداوند منان مسئلت نمایم. برای ملتی اینچنین بزرگ همواره آرزوهای بزرگ وجود داشته و دارد و امید است خداوند متعال در سال 94 آنطور که مصلحت می داند جان ها و دل های منور به نور فاطمی را بهروزی، نشاط و سرافرازی عطا فرماید.

امید است در سالی که پیش روست به لطف خداوند متعال بتوانیم از فرصت و پتاسیل های کم نظیر شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد استفاده بهینه کرده و سالی سرشار از کار و تلاش و اراده استوار برای آبادانی منطقه، بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، بویژه کشاورزان و دامداران و رفع تنگناها برای ایجاد جامعه سالم و با نشاط در سایه مشارکت گسترده دولت، مجلس و مردم داشته باشیم.

اینجانب با گراميداشت ياد و خاطره  شهيدان سرافراز استان مازندران و تجليل و تكريم خانواده هاي معظم آنان، فرصت را غنيمت شمرده در آستانه ي سال نو از حمايت ها، همراهي و مساعدت آحاد مردم عزيز و قدرشناس، زنان و مردان شريف و ولايتمدار شهرها و روستاها، ائمه جمعه و جماعات، اصناف، بازاريان، كشاورزان، صنعت گران، كسبه و تجار، دانشگاهيان، دانش جويان، طلاب و فرهيختگان ، اصحاب فرهنگ، هنر، قلم و رسانه، دانش آموزان، معلمان، ورزش كاران و مربيان تلاش گر آنان، تمامي كارگران و رانندگان لايق و پرتلاش و همه مسوولان، مديران و تلاشگران بخش هاي خصوصي، نهادها و دستگاههاي دولتي صميمانه قدرداني نموده و اميدوارم در سايه الطاف الهي از شكوفه هاي معرفت فاطمي بهره مند و ظهور فرزند صالح و عدالت گسترش صاحب العصر و الزمان حضرت بقيه الله الاعظم را  نظاره گر باشيم.

در پایان امیدوارم که سال جدید سالی سرشار از سلامتی و تندرستی و رحمت و برکت و رفاه و آسایش برای عموم مسلمانان بویژه شیعیان و ارادتمندان به ولایت و همه بخشها و روستاها و طبقات مردم شریف باشد. بهترین دعا، دعای تندرستی و عاقبت به خیری است که آن را برای همه شما عزیزان از خداوند باریتعالی آرزو می کنم.

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

شریعت نژاد: نظارت منسجم آشفتگی بازار را نظم خواهد داد


عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس ضمن توصیه به مردم برای ممانعت از هجوم بازار و تهیه اقلام مورد نیاز خود در طول ایام عید،گفت: مسئولان سازمانها و ارگانهای مربوطه باید با حضور دقیق در بازار و بازرسی از وضعیت قیمت ها مانع از گران فروشی و ایجاد بازار سیاه در آستانه نوروز شوند.


شمس اله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، ضمن تاکید بر ضرورت نظارت بر بازار شب عید به مردم توصیه کرد: با توجه به اینکه هر ساله شب عید با هجوم مردم برای خرید مواجه می شویم، بهتر است مردم تا حدی تامل کرده و مایحتاج مورد نیاز خود را در طول ایام تعطیلات نوروز تهیه کنند.

 

شریعت نژاد با انتقاد از اینکه ما از مدتها قبل با مشکل نظارت و ضعف عملکرد در این خصوص روبرو هستیم،گفت: اگر نظارتها تاحدی جدیتر باشد قطعا با کمبود و آشفتگی در بازار مواجه نخواهیم شد.

 

شریعت نژاد:ادامه افزایش قیمت مرغ پای وزیر کشاورزی را به مجلس باز می‌کند/انتقاد از ضعف در مدیریت بازار


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تاکید بر اینکه ادامه افزایش قیمت مرغ پای وزیر جهاد کشاورزی را به مجلس خواهد کشاند، گفت: قیمت کنونی مرغ واقعی نبوده و تنها عامل رشد نرخ‌ها حضور گسترده دلالان در بازار است.

شمس‌اله شریعت‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با غیر منطقی خواندن افزایش قیمت مرغ در بازار، گفت: قیمت کنونی مرغ واقعی نبوده و تنها عامل رشد نرخ‌ها حضور گسترده دلالان در بازار است.
نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه هیچ کمبود مرغی در بازار وجود ندارد، افزود: ذخیره سازی به موقع و کافی مرغ از ماه‌های گذشته تدابیری بود که به رشد قیمت‌ها منجر نشود اما متاسفانه ضعف نظارت بر تنظیم بازار مانع از تحقق هدف نهایی شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ادامه افزایش قیمت مرغ پای وزیر جهاد کشاورزی را به مجلس خواهد کشاند، گفت: دولت باید هر چه سریع‌تر نسبت به تامین مایحتاج اساسی مردم با قیمت‌های مناسب اقدام کند

سخنرانی دکتر لاریجانی در همایش یادواره شهدای شهرستان عباس آباد


رئیس مجلس شورای اسلامی هفته آینده جهت شرکت در همایش یادواره ی شهدای شهرستان های عباس آباد و  محمود آباد به مازندران سفر می کند.

 

شمس اله شریعت نژاد  با اعلام این خبر  گفت: علی لاریجانی پنجشنبه هفتم اسفند ماه در سفری یک روزه به شهرستان عباس آباد خواهد آمد و در همایش یادواره شهدای شهرستان عباس آباد سخنرانی خواهد کرد.

 

شمس اله شریعت نژاد در ادامه افزود: رئیس مجلس در این سفر یک روزه همچنین به محمود آباد خواهد رفت و در یادواره شهدای شهرستان محمود آباد نیز سخنرانی خواهد کرد.

رژه مدیران با تابعیت‌ دوگانه‌ در وزارتخانه‌ها رصد می‌شود / ضرورت شناسایی و عزل


دکتر شریعت نژاد ،با بیان اینکه حضور دو تابعیتی ها در پست های مدیریتی و کلیدی مغایر قانون است،گفت: تاکنون در مورد وجود مدیران دو تابعیتی گزارش رسمی اعلام نشده است اما اگر این موضوع صحت داشته باشد،باید هرچه زودتر نسبت به شناسایی و عزل این افراد، اقدام شود. 


شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در مورد مدیران دو تابعیتی دو موضوع مطرح است اول آن دسته مدیرانی هستند که گرین کارت دارند و الزاما تابع این کشور نیستند،که اگر ماجرای دو تابعیتی ها همین باشد مسئله ای نیست.

 

شریعت نژاد افزود: اما اگر مدیرانی که در پست های کلیدی و مدیریتی کشور حضور دارند دو تابعیتی باشند این روند با توجه به شرایط کشور ما منطقا درست نیست و حتی با قانون مغایرت دارد.


عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی و تلفیق بودجه تصریح کرد: چنانچه وجود افراد دو تابعیتی در پست های مهم و کلیدی مدیریت کشور از جمله وزارت نفت صحت داشته باشد باید هرچه زودتر نسبت به شناسایی و عزل این افراد از پست هایی که دارند، اقدام شود.

اصلاح آیین نامه اجرایی زمین های بنیاد علوی


 

دکتر شمس الله شریعت نژاد :خوشبختانه مشکلات پیش روی مردم منطقه درباره زمین های بنیاد علوی با تایید دفتر مقام معظم رهبری و اصلاح آیین نامه اجرایی مرتفع شد.

"شمس الله شریعت نژاد" : با اصلاح این آیین نامه زمین های محدوده شهری و روستایی برای گرفتن سند مشکلات آن حل شد.

براساس این اصلاحیه، زمین های روستایی تا 400 متر مربع و زمین های شهری تا 250 متر مربع به صورت رایگان  و مابقی تا 10 درصد قیمت محاسبه می شود.

وی اظهار داشت:در استان مازندران بیشترین مشکل در این ارتباط در شهرستان رامسر بود.

وی با تقدیر فراوان  از همه کسانی که برای حل این مشکل عمومی کمک نمودند، بطور ویژه از دفتر مقام معظم رهبری، مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستصفان انقلاب اسلامی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی  تشکر نمود.

شریعت نژاد:اعتبارات حوزه پیشگیری از بحران در مازندران کافی نیست/نیازمند تغییر نگاه بر بودجه هستیم


نماینده مردم شهرستان های عباس آباد، تنکابن و رامسر در مجلس با اشاره به حجم بالای بحران ها و حوادث طبیعی در استان مازندران، گفت: اعتبارات حوزه پیشگیری متناسب با بحران های این استان نیست.

شریعت نژاد: طرح جامع منابع طبیعی تا پایان سال در مجلس نهایی می شود


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت که طرح جامع منابع طبیعی با هدف ارتقای لایحه حفاظت و ساختار آن در این کمیسیون در حال بررسی است و قرار است تا پایان سال جاری نهایی شود.

شریعت نژاد عضو کمیسیون تلفیق بودجه 94 مجلس شد


 شمس اله شریعت نژاد، نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با انتخاب اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به عنوان عضو کمیسیون تلفیق بودجه 94 انتخاب شد.

لازم به ذکر است که کميسيون تلفيق مجلس شورای اسلامی مسئول رسيدگی به لايحه بودجه سالانه کل کشور بوده و در آستانه بررسی لايحه بودجه کل کشور شکل می‌گيرد. این کمیسیون از سال جاری در زمان بررسی لایحه بودجه سالانه با حضور 9 نفر از کمیسیون برنامه و بودجه و 3 نفر از سایر کمیسیون‌های تخصصی قبل از رسیدگی به این لایحه در صحن علنی به بررسی لایحه بودجه می‌پردازد.
 
اعضای کمیسیون‌ها توسط کمیسیون‌های مربوطه انتخاب و به هیأت رئیسه مجلس معرفی می‌شوند و مأموریت آن تا تصویب نهایی قانون برنامه توسعه و یا لایحه بودجه سالانه کل کشور ادامه می‌یابد. 

شریعت نژاد: مشکلات دریافت سند مالکیت و خرید و فروش زمین های متعلق به بنیاد علوی حل می شود


عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی گفت که بزودی مشکلات دریافت سند مالکیت و خرید و فروش بخشی از زمین های متعلق به بنیاد علوی در برخی از استان های کشور برطرف می شود.

انتقاد از وجود انحصار در واردات نهاده‌های پرورش ماهی/ دولت مدیریت کند


عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس، گفت: در شرایط فعلی که تولید ماهی‌های سردآبی از جمله قزل آلا کاهش یافته صادرات توجیهی ندارد و در گام اول باید بازارداخلی تنظیم شود.

شریعت نژاد: تامین برق اساسی ترین نیاز برای توسعه سرمایه گذاری درغرب مازندران است


'شمس الله شریعت نژاد ' در جلسه ای به همین منظور که با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران در فرمانداری عباس آباد برگزار شد، گفت: امروز زیرساخت های موجود دربخش های مختلف بویژه برق پاسخگوی نیاز سرمایه گذاران نیست و توسعه این زیرساخت درحقیقت جزو دغدغه بیشترآنان در منطقه است.

شریعت نژاد: وام 4 میلیارد تومانی بانک ملی برای تکمیل بیمارستان خصوصی تنکابن تأمین شد


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد از اختصاص وام 4 میلیارد تومانی بانک ملی به منظور تکمیل پروژه بیمارستان خصوصی تنکابن خبر داد و افزود: خوشبختانه با تأمین شدن این اعتبار، به زودی شاهد افتتاح اولین بیمارستان خصوصی غرب مازندران خواهیم بود. وی ابراز امیدواری کرد این اقدام آغازی برای توسعه خدمات پزشکی و درمانی در منطقه باشد.

اخبار کوتاه از فعالیت های دکتر شریعت نژاد در جهت رفع نارسایی های منطقه


- برگزاری جلسه با مسئولان وزارت ورزش و جوانان به منظور جذب اعتبار لازم جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام و احداث چند سالن ورزشی در مناطق روستایی انجام شد. بر اساس رایزنی های صورت گرفته مقرر شده است تا اعتبارات لازم در سال جاری تأمین شود.

- با پیگیری های دکتر شریعت نژاد، جلسه راه اندازی کارخانه خزر خز روز سه شنبه 6 آبان ماه در محل بانک صنعت و معدن  با حضور مقامات کشوری و استانی برگزار می شود.

- با تلاش های نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، بانک کشاورزی با استناد به مصوبه دولت، استمهال سه ساله وام را برای خسارت دیدگان ناشی از برف سال گذشته در منطقه، با قید پذیرش سود مدت استمهال آغاز نموده است.

- 25 درصد از اعتبارات ماده 180 تخصیص یافته است که مدیران شهرستان باید در جهت انتخاب پیمانکار و اجرای پروژه ها به منظور جذب اعتبار اقدام نمایند.

- مجلس مصوب کرد 3 درصد از بودجه عمومی کشور به منظور کاهش فاصله توسعه یافتگی مناطق مختلف کشور، به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص یابد.

 

شریعت نژاد خبر داد؛ 148 میلیون یورو اعتبار برای پروژه های آب و فاضلاب شهرهای رامسر، تنکابن و سه شهر دیگر استان


دکتر شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 148 میلیون یورو اعتبار جهت انجام پروژه های آب و فاضلاب شهرهای رامسر، تنکابن و سه شهر دیگر استان خبر داد. شریعت نژاد گفت: طی جلسه ای که با حضور دکتر خزاعی معاون وزیر و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران در محل وزارت اقتصاد تشکیل شد مقرر شد به منظور سامان بخشی پروژه های آب و فاضلاب این شهرها مبلغ 148 میلیون یورو از محل بانک توسعه اسلامی تأمین اعتبار شود. شریعت نژاد ابراز امیدواری کرد با اختصاص منابع لازم و برنامه ریزی درست مسئولان مشکلات آب شرب مردم منطقه کاهش یابد.

شریعت نژاد: مدیریت آب و مهندسی رودخانه در کشور بدون متولی است/ شکایت مردم سیل زده از سازمان آب


نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس با انتقاد از اینکه آب در کشورما هیچ مدیری ندارد و کسی مسئول مدیریت آب ومهندسی رودخانه نیست، گفت: مردم غرب مازندران که زمستان گرفتار برف، تابستان کم آبی و در پاییز گرفتار سیل اند از سازمان آب شکایت دارند.

شریعت نژاد: تاکنون یک ریال هم خسارتی به کشاورزان بابت برف سنگین سال گذشته پرداخت نشده/فروش باغ در قبال پرداخت بدهی به بانک


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه از باغات غرب مازندران کمتر از 5 درصد محصول برداشت خواهد شد، گفت: اکنون بسیاری از کشاورزان برای پرداخت بدهی بانکها، مجبور به فروش باغات هستند و ثمره آن نیز، تغییر کاربری زمین های کشاورزی و رشد قارچ گونه ویلا در مازندران است.

اعتراض نمایندگان استانهای شمالی به دریافت ارزش افزوده از برنج کاران/شریعت نژاد: دریافت ارزش افزوده از شالیکاران زحمت کش، قابل قبول نیست


عضو کمیسیون کشاورزی، اب ومنابع طبیعی مجلس با یادآوری اعتراض و مخالفت نمایندگان با دریافت ارزش افزوده از برنج کاران، گفت: در سالی که شالیکاران نیازمند حمایت بیشتر دولت هستند طرح چنین مباحثی جز ایجاد دلسردی برای تولیدکنندگان نتیجه دیگری ندارد.

گزارش تفحص از سازمان چای امروز در کمیسیون کشاورزی مجلس نهایی می‌شود


رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان چای در مجلس،گفت: گزارش نهایی تحقیق و تفحص از سازمان چای امروز با حضور اعضای هیئت تحقیق و تفحص در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ارائه و بعد از بررسی و تائید در این کمیسیون برای قرائت در صحن علنی در دستور کار مجلس قرار می گیرد.

شریعت نژاد: دولت تدبیر و امید با شفافیت عمل می کند/مشکلات اقتصادی دولت از ادوار گذشته به ارث رسیده است


نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد دولت در زمینه اولویت بندی پروژه های عمرانی و تاکید بر تکمیل پروژه های نیمه تمام، گفت: عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف بسیار شفاف است.

شریعت نژاد: نبود برنامه سبب تغییر کاربری شالیزارها شده است


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تغییر کاربری زمین های کشاورزی در شمال کشور و بی انگیزگی شالیکاران نتیجه بی برنامگی مسوولان در دوره های گذشته است.

شریعت نژاد: تعلل بانکها در پرداخت خسارت به باغداران مازندرانی/احتمال کاهش تولید مرکبات در زمستان


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه دولت یک ریال هم از خسارت کشاورزان برای سرمازدگی باغات مرکبات مازندران را جبران نکرده است گفت: احتمال کمبود مرکبات در پایان سال وجود دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس : سهم اعتبارات جنگل ها به تناسب اهمیت آن در برنامه ششم توسعه تعیین شود


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: در تدوین قانون برنامه ششم توسعه نسبت به تعیین سهم اعتبارات در حوزه حفاظت از عرصه های جنگلی و منابع طبیعی باید به تناسب اهمیت آن مورد توجه دولت قرار گیرد.

شریعت نژاد: واردات میوه باید از حلقه انحصار چند نفر خارج شود/سود باغداران در جیب دلالان


شریعت نژاد: واردات میوه باید از حلقه انحصار چند نفر خارج شود/سود باغداران در جیب دلالان

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با انتقاد انحصار واردات میوه در دستان عده ای خاص ،گفت: حمایت از تولید کننده در کمترین حد ممکن است و سود باغداران به جیب دلالان می رود.

شریعت نژاد: استیضاح وزیر علوم اقدامی غیرمنطقی است/از هر فرصتی جهت احقاق حقوق مردم شهر و دیارم استفاده خواهم کرد


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: پیشنهاد طرح و تهیه و تنظیم متن استیضاح وزیر علوم اقدامی نسنجیده و غیرمنطقی است.

متن کامل برنامه مناظره شبکه یک سیما با حضور دکتر شریعت نژاد


به گزارش روابط عمومی برنامه مناظره، سی و هشتمین برنامه مناظره با محوریت " دلایل تخریب جنگل ها و منابع طبیعی " و با حضور عادل جلیلی رئیس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور، علی سلاجقه رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، شمس الله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، هادی کیا دلیری، رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه آزاد و رئیس انجمن علمی جنگلبانان ایران، ناصر مقدسی ، قائم مقام رئیس شورای عالی جنگل، مرتع و آبخیزداری از شبکه یک سیما پخش شد.

شریعت نژاد در برنامه مناظره شبکه یک سیما: زور ما نباید به آدم های بیچاره برسد/ باید با زمین خوارانی که بعضا از پشتوانه سیاسی برخوردارند، برخورد کنیم


 شمس الله شریعت نژاد، نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع "دلایل تخریب جنگلها و منابع طبیعی"  در برنامه زنده مناظره شبکه یک سیما گفت : اگر انسان ها تصمیم های خودخواهانه بگیرند نمی توانند مدیریت صحیحی در زمینه اداره منابع طبیعی داشته باشند.

شریعت نژاد: تخریب خزنده و نهفته عرصه‌های جنگلی/ روزانه 6700 مترمکعب فاضلاب در شهرستان تنکابن وارد دریا می شود


خبرگزاری مهر: نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: تخریب خزنده و نهفته ای در عرصه های جنگلی وجود دارد و نگران تخریب جنگلهای شمال هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد صبح پنجشنبه در همایش طبیعت گردی در شمال ایران، با بیان اینکه، فقر مساوی با تخریب است و پایین آمدن قدرت خرید، تخریب را در پی دارد و این امر در چند سال اخیر مشاهده می شود گفت: وضع ما بسیار دردناک است و تخریب در منابع طبیعی روز افزون است.

«اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی»


 

«اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۳ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به همه ی هم میهنان و ایرانیان عزیز در سراسر جهان بخصوص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مجاهدان راه اسلام و ایران، سال جدید را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تقارن سال جدید با ایام شهادت بانوی بزرگ جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از خداوند متعال مسالت کردند: این تقارن، امکان بهره گیری مضاعف از انوار هدایت الهی و برکات فاطمی را برای ملت ایران فراهم سازد.

ایشان در ترسیم افق سال نو، دو مسئله ی اقتصاد و فرهنگ را مهم تر از مسائل دیگر بر شمردند و تاکید کردند: برای تحقق شعار سال ۹۳ یعنی «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» تلاش مشترک مسئولان و آحاد مردم ضروری است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نقش اساسی و برجسته ی مشارکت و حضور مردم در «زندگی و سازندگی کشور» خاطرنشان کردند: هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، کار بدون حضور مردم پیش نخواهد رفت و گروههای گوناگون مردمی باید با اراده و عزم راسخ ملّی در این عرصه ها نقش آفرینی کنند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: مسئولان هم موظفند با توکل به خداوند و با تکیه ی بر مردم، در هر دو عرصه ی اقتصاد و فرهنگ، مجاهدانه وارد میدان عمل شوند.

ایشان تاکید کردند: آنچه در سال جديد پيش رو داريم، عبارت است از اقتصادى كه به كمك مسئولان و مردم شكوفايى پيدا كند، و فرهنگى كه با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوى حركت بزرگ كشور و ملت ما را معين كند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر ضرورت استفاده از تجربه ها و عبرتهای گذشته در تصمیم گیری های آینده، به ارزیابی کیفیت تحقق شعار «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» پرداختند و گفتند: در سال ۹۲، حماسه سیاسی با حضور مردم و تلاش مسئولان در عرصه های مختلف نظیر انتخابات، راهپیمایی های بزرگ و عرصه های دیگر به بهترین شکل تحقق پیدا کرد و با دست بدست شدن قدرت اجرایی در کمال امنیت و آرامش، حلقه ی جدیدی از سلسله ی طولانی مدیریت کشور شکل گرفت.

رهبر انقلاب مسئله اقتصاد را برای مردم و کشور مسئله ای مهم خواندند و با اشاره به برخی تلاشهای قابل تقدیر در زمینه ی حماسه ی اقتصادی افزودند: البته در سال گذشته حماسه اقتصادی به شکل مورد انتظار محقق نشد که لازم است این حماسه در سال جدید به وجود آید.

ایشان «سیاستهای اقتصاد مقاومتی» را زیر ساخت فکری و نظری تحقق حماسه اقتصادی خواندند و تأکید کردند: در پرتو این سیاستها اکنون زمینه ی لازم برای تلاش مضاعف فراهم است.
حضرت آیت الله خامنه ای در پیام نوروزی همچنین از خداوند متعال برای همه ی ایرانیان عزیز، جوانان، خانواده ها، کودکان و مردان و زنان این سرزمین پر افتخار، در سال جدید تنِ سالم، شادابی، آرامش روحی، محبت، پیشرفت و تعالی و سعادت آرزو کردند.