واگذاری رایگان املاک علوی از الطاف مقام معظم رهبری به مردم است+تصویر


نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر  و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت:از روز اول نمایندگی ام بیشترین مراجعه مخصوصا در رامسر پیرامون مشکل زمین های بنیادی بوده است.

 

شمس الله شریعت نژاد در آیین واگذاری 700 فقره سند رایگان املاک علوی شب گذشته در مصلی امام جواد (ع) شهر رامسر افزود:جمعیت سه شهرستان حوزه انتخابیه 300 هزار نفر است و 37 هزار هکتار ازاراضی منطقه جزو مستثنیات است  و مردم برای دریافت سندمشکل دارند.

700 فقره اسناد اراضی بنیاد علوی به محرومان رامسری اهدا می‌شود


 

جناب آقای مهندس سعیدی کیا از مساعدت ها و پیگیرهای مجدانه حضرتعالی در خصوص حل مشکل دیرینه مردم با بنیاد علوی و همکاری با نمایندگان مجلس که باعث رضایتمندی آحاد مردم به ویژه مردم حوزه انتخابیه اینجانب گردیده است تشکر می نمایم.

 

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

 

در ضمن مراسم اهدا اسناد اراضی بنیاد علوی به محرومان شهرستان رامسر ساعت 18 روز چهارشنبه چهارم شهریور ماه با حضور رئیس بنیاد مستضعفان، مسئولان استانی و شهرستانی در مصلای بزرگ رامسر برگزار می‌شود.
در این مراسم با حضور شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی و  سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، 700 فقره سند مالکیت اراضی شهرستان به صورت رایگان به محرومان رامسری اعطا و اهدا می‌شود.

گزارش تصویری برگزاری یادواره ۴ تن از شهدای روستای آرمو با حضور شریعت نژاد


این مراسم که هرساله با حضور پرشور مردم شهید پرور روستای آرمو و حومه بر گزار می شود، امسال نیز با حضور مسئولین و روسای ادارات شهرستان های تنکابن و رامسر و به همت خانواده های شهدا، شورای اسلامی آرمو و بنیاد شهید و امور ایثارگران تنکابن به سخنرانی دکتر شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی و مداحی برادر حسین صیادی در مسجد جامع آرمو برگزار گردید.

شریعت نژاد:در بحث آب مدیریت خوبی اعمال نکردیم


نماینده مردم شریف تنکابن ،رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم عمل به تعهدات وزارت نیرو نسبت به حل مشکل رودخانه سه‌هزار گفت:مقصر اصلی مشکلات رود خانه یادشده و طغیان آن وزارت نیرو است.


به گزارش خبرگزاری فارس، شمس‌الله شریعت‌نژاد بعد از ظهر دیرو‌ز ‌در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان اینکه رودخانه سه‌هزار از جمله رودهایی است که آورده زیادی دارد و در طول سال نیازمند به لایروبی است تا در جریان سیل با هر طغیان از مسیر اصلی خود منحرف نشود‌، اظهار کرد‌: با توجه به کوتاهی وزارت نیرو در صدور مجوز لایروبی‌ها با هر طغیان این رود به زیرساخت‌های منطقه که برای مردم حائز اهمیت هستند آسیب جدی وارد می‌شود و برای پیشگیری از این معضل باید در این رودخانه لایروبی‌های ادواری انجام شود.

وی تصریح کرد‌: با توجه به بروز مشکلات اخیر ناشی از طغیان رودخانه سه‌هزار با طرح مشکلات و ارائه طرح لایروبی به وزارتخانه ذی‌ربط‌، اما تاکنون مسئولان وزارت نیرو هیچ اقدامی نکرده‌اند و باید هرچه سریع‌تر این اقدام پیش‌گیرانه یعنی لایروبی انجام شود.

نماینده مردم شریف  تنکابن‌، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کم‌آبی امسال‌ اظهار داشت: در بحث آب متاسفانه مدیریت خوبی اعمال نکردیم و امروز با مشکل کم‌آبی مواجه هستیم و به همین دلیل اکثر چاه‌های مردم یا خشک شده‌اند یا در معرض خشک شدن هستند و با تداوم این روند مردم برای تامین آب شرب نیز از همین چاهی که داشتند نیز محروم می‌شوند.

شریعت‌نژاد تصریح کرد: برای حل مشکل آب منطقه باید به سوی احداث سدها برویم و برای این منظور پیگیری‌هایی صورت گرفته که طرح احداث سد ازارود یکی از آنها‌ست و با وارد فاز مطالعاتی و ساخته شدن این پروژه می‌توان گفت بخش زیادی از مشکلات مردم در بحث آب شرب و کشاورزی حل می‌شود.

گزارش تصویری بازدید و رسیدگی شریعت نژاد به پروژه های آبرسانی جواهرده،سلمل،گیاش و گرسماسر رامسر به همراه خلعتبری مدیر کل منابع طبیعی نوشهر


در این بازدید شریعت نژاد به همراه خلعتبری مدیر کل منابع طبیعی نوشهر ، مداح بخشدار رامسر،مهندس نحوی رئیس اداره آب روستایی رامسر و مسئولین محلی از پروژه های آبرسانی جواهرده،سلمل،گیاش و گرسماسر بازدید و به مشکلات موجود رسیدگی نمودند.

بازدید شریعت نژاد از مناطق آسیب دیده از سیل بخش سلمانشهر +تصویر


در پی بارندگی شدید اخیر در  بسیاری از مناطق غرب مازندران  بویژه شهرستان عباس آباد ، به منظور  تسریع در رفع مشکلات موجود ، و ارائه خدمات مطلوب  به شهروندان  بازدید میدانی دکتر شریعت نژاد  نماینده مردم شهرستانهای عباس آباد ، تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی ، سید امیر حسینی جو فرماندار شهرستان عباس آباد ، احمد خوش قلب بخشدار سلمانشهر و جمعی از مسئولان ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان از مناطق آسیب دیده از سیل  منطقه سی سرا بخش سلمانشهر  انجام گرفت . 

شریعت نژاد:وزارت نیرو مقصر سیل اخیر/انتقاد از واگذاری اراضی بستر رودخانه‌ها


نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس گفت:خسارت‌های ناشی از سیل اخیر متاثر از عدم لایروبی رودخانه‌های سیل‌خیز منطقه و واگذاری اراضی بستر رودخانه‌ها توسط وزارت نیرو بوده است.

در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی شمس‌الله شریعت‌نژاد نماینده مردم تنکابن، در تذکر شفاهی خود ضمن تشکر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، خطاب به وزیر نیرو گفت: خسارت‌های ناشی از سیل اخیر متاثر از عدم لایروبی رودخانه‌های سیل‌خیز منطقه و واگذاری اراضی بستر رودخانه‌ها توسط وزارت نیرو بوده و متاسفانه با وجود همه اخطارها از سوی مردم و مسئولان محلی درخصوص تسریع در لایروبی و جلوگیری از واگذاری‌های مذکور،‌ هیچگونه اتفاقی در این‌باره رخ نداده و گوش شنوایی وجود نداشته است.

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌غرب استان مازندران با وجود اینکه ۵ برابر میانگین کشور بارش سالیانه دارد، اما متاسفانه با مشکل تامین آب شرب مواجه است و برای مهار و مدیریت آب در منطقه هیچ برنامه‌ریزی از سوی مسئولان ارائه نشده است.

شریعت‌نژاد خطاب به رئیس جمهور گفت: با وجود اینکه دوبار درخصوص امهال وام‌های کشاورزان دستور داده شده است، اما هنوز هیچکدام از این‌ بانک‌ها در این‌باره اقدامی انجام نداده‌اند و خسارت‌دیدگان همچنان گرفتار بانک‌ها هستند.

شریعت نژاد:توافق هسته ای دستاورد بزرگ نظام بود


 

 

نماینده مردم شریف شهرستان های تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت:توافق هسته ای دستاورد بزرگ نظام بودو باید از دوران ریاضت اقتصادی درس بگیریم و آینده بهتر را بسازیم.

 شمس الله شریعت نژاد در جلسه شورای اداری شهرستان رامسر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری رامسر افزود:رهبری عالمانه و فرزانه مقام معظم رهبری و مدیریت ایشان بر افراطیون ،حمایت ملی ،تدبیر و عقلانیت ریاست محترم جمهور ،مهارت و ممارست تیم مذاکره کننده هسته ای دستاورد بزرگی را در مذاکرات برای ما درپی داشت.

وی در بخش دیگری بیان داشت:یکی از مشکلات در رامسر که فراگیر نیز بود بحث زمین های بنیاد علوی بود که در این خصوص نامه ای با 2هزار امضا جمع آوری و برای اولین بار درسال های پس از انقلاب طرح تحقیق و تفحص از این بنیاد مطرح شد.

وی تاکید نمود:تمام نهادها بویژه در حوزه اقتصادی باید کارشان شفاف و همراه با پاسخگویی باشد.

وی ضمن اشاره به وقوع سیل اخیر و خسارات زیاد آن گفت:متاسفانه دلیل این خسارت ها خودمان هستیم چراکه با دادن مجوزها در حریم رودخانه ها این حوادث رخ می دهد ما نباید خود را به طبیعت تحمیل نماییم بلکه باید آن را مدیریت نماییم.

 

 

 

گزارش تصویری حضور شریعت نژاد در مراسم افتتاحیه دبستان خیرسازشهید جاوید میرزا امرجی عباس آباد


مراسم افتتاحیه دبستان خیرسازشهید جاوید میرزا امرجی با حضور شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد ،تقی نیا معاون سواد آموزی اداره کل آموزش پرورش استان مازندران ،خانواده های معظم شهدا ،فرماندار،شهرداران،شوراهای اسلامی ،دهیاران در روستای اسبچین شهرستان عباس آباد برگزار گردید.

شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی ازهمه دست اندرکارانی که برای اعتلای فرهنگ وآموزش وپرورش تلاش می کنند افزود:همه کسانی که زمینه را برای جامعه ای دانا مهیا می کنند خود انسانهایی فرهیخته ودانایی هستند که با بذل جان ومال خود به این امرجهادی مبادرت می نمایند.

شریعت نژاد: از شما خواهش می‌کنم به شعور مردم احترام بگذارید!


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد گفت: مسئولان محترم و مدیران کل ادارات استان موظف‌اند به احترام شعور مردم این دیار برای مردم غرب مازندران وقت بگذارند.

شریعت‌نژاد در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تنکابن؛ با اشاره به سوءتعبیر برخی گروه‌ها نسبت به اظهارات چندی پیش رئیس جمهور مبنی بر دخالت ناصحیح نیروی انتظامی جهت جاری ساختن احکام اسلامی در جامعه، اظهار داشت: دامن زدن به مسائل حاشیه‌ای و جوسازی علیه مسئولان ارشد کشوری نه‌تنها دولت را از اهداف اصلی خود بازمی‌دارد بلکه مطرح کردن مسائل غیرضروری در شرایطی که مردم نیازمند آرامش هستند، تنها موجب بروز تشنج و ناآرامی افکار عمومی در اوضاع کنونی جامعه می‌شود.

 

گزارش تصویری بازدید شریعت نژاد از طرح مفتاح الجنه رامسر


در این بازدید که شمس اله شریعت نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی، مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان مازندران، فرماندار رامسر،  مدیر کمیته امداد شهرستان رامسر و امام جمعه نیز حضور داشتند از تعداد 5 خانوار تحت پوشش بازدید و به هر کدام سبد غذایی شامل برنج ،مرغ ،خرما، حبوبات و روغن به ارزش 800هزارریال بهمراه کمک های نقدی و غیر نقدی که از طرف  مدعوین به خانواده ها اهدا گردید.

شریعت نژاد:بلاتکلیفی پروژه کمربندی عباس‎آباد، سلمانشهر و نشتارود


http://media.mehrnews.com/d/2014/11/15/4/702153.jpg?ts=1432719998552

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: خاطره تلخ برنامه بلاتکلیفی کمربندی شهرهای عباس‌آباد، سلمان‌شهر و نشتارود در ذهن مردم منطقه و گردشگران مانده است.

 

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: با وجود تلاش‌های بی‌تردید دولت تدبیر و امید از زمان روی کار آمدن، مشکلات مختلفی از جمله بیکاری، کمبود آب و حفاظت از محیط‌زیست و ... در مازندران به‌ویژه در غرب استان بوده که باید توجه بیشتری به آنها کرد.

 

نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس‌آباد ادامه داد: نبود راه‌های مناسب با وجود همه مکاتبات و پیگیری‌های انجام‎شده خود بر این مشکل افزوده است و جالب‌تر اینکه برخی برنامه‌های راه‌سازی نیز در دولت معطل مانده و بلاتکلیف رها شده که از جمله آنها می‌توان به کمربندی شهرهای عباس‌آباد، سلمان‌شهر و نشتارود که همواره خاطره تلخ در اذهان مردم این منطقه و گردشگران باقی می‌گذارد.

گزارش تصویری جلسه شورای اداری شهرستان عباس آباد با حضور دکتر شریعت نژاد


شمس الله شریعت نژاد در جلسه شورای اداری روز پنج شنبه در عباس آباد ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: دین اسلام سرآمد همه ادیان است، دنیا و آخرت‌مان در گرو عمل به توصیه‌های دین است.

 

وی با انتقاد از این که چرا با متصرفان اراضی قطعات 10 هکتاری جنگلی و جلگه ای در غرب مازندران از سوی مسوولان ذیربط برخورد نمی شود، گفت : این افراد شناسایی شده و متاسفانه با زد و بندهایی که در گذشته داشته اند اقدام به تصرف و ساخت و ساز دراین اراضی کرده اند که برخورد نکردن با آنان جای تامل دارد.

 

نماینده مردم شریف شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد از سفر رئیس جمهور بعد از ماه مبارک رمضان به مازندران خبر داد و گفت: طرح های ملی در غرب استان مازندران در گذشته تعریف نشده و اکنون سیاست دولت پیشبرد طرح‌های ملی  است، مسئولان دستگاه‌های اجرایی طرح های را با هم فکری هم  بررسی کنند تا غرب مازندران هم از پروژه‌های ملی  بی نصیب نماند.

شریعت نژاد:خطر سیل بر اثر آب شدن برف یخچالها در تنکابن جدی است


شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس خطر بروز سیل ناشی از آب شدن برف یخچالهای طبیعی بالادست را جدی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، شمس الله شریعت نژاد صبح پنجشنبه در جمع مسئولان شهرستان تنکابن در سالن اجتماعات فرمانداری، درخصوص وضعیت یخچالها بالادست گفت: باید در این زمینه فکر جدی کرد زیرا وقوع سیل جدی است.

وی همچنین با تاکید بر افزایش سطح تعامل مسئولان با مردم تصریح کرد: سطح تعامل با مردم را باید بالا ببریم و مدیران دستگاهها اجرایی باید مردمدار باشند، همچنین درد مشترکمان را بشناسیم تا بتوانیم سطح همدلی و همزبانی را ارتقا دهیم.

شریعت نژاد به وضعیت، پلی کلینیک تامین اجتماعی منطقه اشاره کرد و گفت: با وجود جمعیت زیاد بازنشستگان هنوز فاقد پزشکان متخصص بوده و رادیولوژی پلی کلینیک نیز راه اندازی نشده است،

این نماینده مجلس با اشاره به بحران برف سال ۹۲ گفت: پرداخت تسهیلات خسارات برف هنوز ادامه دارد و مدیران ادارات باید مردم را برای رفع این مشکلات حمایت کنند.

شریعت نژاد با بیان اینکه سفر دولت به استان در پیش است گفت: مباحث در خصوص بحث سفر ریاست جمهوری به مدیران گوشزد شود و باید هم افزایی در سطح درخواستها وجود داشته باشد.

گزارش تصویری دیدار شریعت نژاد با پوریا احمدی انتخابی تیم ملی والیبال


این دیدار  با حضور شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد ،رمجی مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان عباس آباد،صادقعلی درویش رئیس بهزیستی عباس آباد و جمعی از دهیاران و شوراهای بخش کلار برگزار شد.

در این دیدار  شریعت نژاد ضمن تشکر از خانواده محترم پوریا احمدی،ایشان را نمونه ای موفق برای جوانان منطقه توصیف کرد.

در پایان از پوریا احمدی والیبالست شایسته عباس آبادی که از بین هشت هزار نفر ثبت نام کرده و پس از برگزاری سه مرحله استعدادیابی مد نظر کمیته استعدادیابی فدراسیون والیبال قرار گرفت تجلیل به عمل آمد.

شریعت نژاد در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران،خواستار تسریع در اجرای پروژه مجتمع فرهنگی رامسر شد


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در دیدار با احد جاویدانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران،خواستار تسریع در اجرای پروژه مجتمع فرهنگی رامسر شد.در این دیدار دکتر عبدالرضا عباسپور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رامسر،محمد آزاد معاون فرماندار رامسر و جمعی از هنرمندان حضور داشتند.

شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن اعلام مطلب فوق به جایگاه هنرمندان رامسری در استان مازندران اشاره کرد و گفت:باید تلاش شود تا فضای فرهنگی جامعه به نحو مطلوب تری عوض شود این مسوولیت بیشتر به عهده فرهنگ سازان جامعه است.

انتخاب شریعت نژاد به عنوان نایب رئیس کمیسیون مشترک طرح ساماندهی خدمات رسانی به روستاهای کشور


در راستای اعمال مدیریت بهینه در روستاهای کشور طرحی با عنوان ساماندهی و خدمات رسانی به روستاهای کشور تهیه و در صحن علنی مجلس مقرر شد کمیسیون مشترکی با  عضویت 9 نماینده از کمیسیون کشاورزی و 9 نماینده از کمیسیون عمران و تعدادی از نمایندگان کمیسیون شوراها و امور داخلی  و کمیسیون اجتماعی تشکیل شود.این کمیسیون تشکیل و در حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ابوترابی نایب رییس مجلس،هیئت رئیسه آن با رای اعضا انتخاب که شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد به عنوان نائب رئیس کمیسیون انتخاب شدند.

تذکر کتبی شریعت نژاد به وزیر راه و شهرسازی


عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ‌حسین سبحانی نیا درجلسه علنی امروز (یکشنبه‌ 3 خرداد) تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

 

شمس اله شریعت‌نژاد نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت عدم ایجاد اسکله‌های مختلف با مشارکت بخش خصوصی و عدم تعیین تکلیف کمربندی برخی شهرهای حوزه انتخابیه اش تذکر داد.

 

گزارش تصویری حضور شریعت نژاد در جشنواره ملی گل و گاو زبان دهستان جنت رودبار-رامسر


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دومین جشنواره گل گاو زبان رامسر که در حد ملی برگزار شد برای محصولی است که بخش عمده آن در رامسر تولید می شود.

 

شمس اله شریعت نژاد افزود: مرکز تولید گیاه گل گاو زبان در جنت رودبار است که جشنواره امسال نسبت به پارسال با کیفیت بهتری برگزار شد ولیکن با آنچه که باید باشد، اختلاف زیادی دارد که انتظار داریم در سالهای آتی متناسب با هدف جشنواره برگزار شود.

گزارش تصویری جلسه ای با حضور شریعت نژاد و مدیر عامل برق غرب استان


جلسه ای با حضور شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای،مدیر عامل برق غرب مازندران و روسای ادارات برق رامسر،تنکابن و عباس آباد در دفتر تنکابن برگزار گردید.در این جلسه مشکلات و کاستی های منطقه مطرح و رسیدگی شد.

شریعت نژاد:دانش آموز عزیز بدانید که آینده از آن شماست پس با جدیت تلاش کنید و درس بخوانید+تصویر


زنگ سپاس معلم در مدارس تنکابن با حضور شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، سعدی پور معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان تنکابن ، معاون فرمانداری ویژه تنکابن و اعضای انجمن اولیا و مربیان کثیری در دبیرستان خدیجه کبری تنکابن برگزار شد.


 شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد افزود: هفته معلم را به همه ی معلمینی که فداکارانه و عاشقانه در این عرصه زحمت می کشند تبریک عرض می کنم.

شریعت نژاد: امتیازات غرب مازندران به کام شرق استان شیرین می‌شود


شریعت نژاد،نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس‌آباد گفت: چرا امتیازاتی که به نام غرب استان اختصاص داده می‌شود، در میان راه به کام شرق مازندران شیرین می‌شود؟

شریعت‌نژاد در مراسم تجلیل از مقام شامخ معلم، ضمن بیان این مطلب که رشد و تعالی جوامع بشری در سراسر جهان ثمره تلاش معلمان است، افزود: متأسفانه شرایط امروز کشور ما به‌گونه‌ای است که معلمان و دیگر زحمتکشان عرصه تعلیم و تربیت، در زندگی خود با مشکلات و ناملایمات بسیاری مواجه هستند.

 

نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس‌آباد ضمن بیان اینکه متأسفانه کشور ما دچار سقوط فرهنگی شده است افزود: در دوره‌های گذشته بیش از 90 معلم از شرق مازندران برای تدریس در این منطقه به اداره آموزش‌وپرورش تنکابن معرفی شدند، درحالی‌که غرب مازندران به واسطه حضور جوانانی تحصیلکرده و فرهیخته به خود می‌بالد.

شمس اله شریعت نژاد: زیر بنای توسعه کشور توجه به دستگاه تعلیم و تربیت است+تصویر


شمس اله شریعت نژاد،نماینده مردم شریف تنکابن ،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در سی یکمین یادواره استاد شهید مطهری و بزرگداشت مقام معلم ، که با حضور معلمان شاغل و بازنشسته در عباس آباد برگزار گردید افزود: هنر شهید مطهری ، تطبیق مفاهیم قرآنی با مقتضیات زمانی امروز بود .

شریعت نژاد: پست ۶۳ کیلو ولت برق در عباس آباد ایجاد شود+تصویر


شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، خواهان ایجاد پست ۶۳ کیلو ولت برق در حوزه انتخابیه شد.

 شمس الله شریعت نژاد در جلسه بررسی مشکلات پروژه قو، الماس خاورمیانه در سلمانشهر که با حضور استاندار مازندران برگزار شد، با بیان اینکه اگر این پست برق در منطقه ایجاد نشود، در ایام تابستان با مشکل روبرو می شویم، خواهان برنامه ریزی برای ایجاد پست ۶۳ کیلوولت برای رفع مشکل شد.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکل مازندران در گذشته این بود که نگاه سیاسی به آن وجود داشت گفت: ما نیازمند نگاه اجرایی و توسعه برای رشد استان هستیم.

گزارش تصویری بازدید شریعت نژاد از طرح های آبرسانی روستاهای دهستان جنت رودبار رامسر


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد  و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی به اتفاق مهندس وحید نحوی مدیر آب فاضلاب روستایی شهرستان رامسر و هیئت همراه از پروژه آبرسانی روستاهای دهستان جنت رودبار رامسر بازدید و به مشکلات رسیدگی کردند.

شریعت نژاد: استانی شدن انتخابات مجلس به توسعه کشور می انجامد


شمس الله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح استانی شدن انتخابات مجلس، می تواند گام موثری برای توسعه همه جانبه کشور باشد.

شمس الله شریعت نژاد در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی سلمانشهر عباس آباد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: نتایج ارزیابی و بررسی ها نشان داده که با اجرای این طرح مردم با نگاهی واقع بینانه به نامزدهای مورد نظر خود رای خواهند داد.
وی ادامه داد: با این شیوه انتخاباتی دعواهای جناحی برای رسیدن به کرسی نمایندگی حل می شود و نامزدها بیشتر به فکر منافع ملی خواهند بود.
نماینده مردم شریف شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی پیشگیری از هزینه های گزاف تبلیغاتی برخی از نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی را از دیگر مزایای این طرح معرفی کرد.
شریعت نژاد گفت: البته این طرح که می تواند مشارکت مردم را در انتخابات افزایش دهد، در انتظار تصویب در مجلس و سپس تایید شورای نگهبان است.
کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اوایل اردیبهشت ماه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید؛ جزئیات این طرح با پیشنهاد علی لاریجانی رییس مجلس به دلیل وجود برخی ابهامات و اشکالات به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ارجاع شده است تا پس از بررسی مجدد و پس از دو هفته بار دیگر به صحن مجلس بازگردد.

شریعت نژاد: اندیشه والای رهبری و تفکر بسیجی باعث پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی شد+تصویر


آیین سالگرد شهادت سرلشکرخلبان علی اکبر قربان شیرودی و 560 شهید شهرستان تنکابن با حضور دکتر شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن ، رامسر و عباس آباد ،فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ، فرمانده هوانیرو، مسوولان استانی و محلی برگزار شد.

 

شمس اله شریعت نژاد در آیین سالگرد شهادت خلبان علی اکبر قربان شیرودی و 560 شهید شهرستان تنکابن افزود: رمز بقا و ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در گرو همراهی و همسویی ملت با شهدای والامقام و امام شهدا است.

گزارش تصویری اهدای کلاه ایمنی به راکبین موتور سیکلت در رامسر


مراسم اهدای کلاه ایمنی به راکبین موتور سیکلت با حضور دکتر شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن ،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستانی در رامسر برگزار شد.

 

شریعت نژاد: باید به خیرین تبریک گفت که از میان همه سرمایه گزاریها مراکز آموزش را انتخاب نمودند.


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس ، شهدا را بهترین الگوی گذشت و ایثار خواند و گفت: باید به خیرین تبریک گفت که از میان همه سرمایه گزاریها عمران و آبادانی مراکز آموزش را انتخاب نمودند.

 

شریعت نژاد در آیین تکریم از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار این شهرستان ، ضمن تقدیر از همه کسانی که در جهت ارتقاء همه جانبه دستگاه تعلیم و تربیت تلاش کردند گفت: آموزش و پرورش از جمله نهادهایی است که ضرورت مشارکت جهت تحقیق مأموریتهای آن اهمیت به سزایی دارد.

استخدام در شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران


وزارت نیرو در نظر دارد به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز شرکت های وابسته ( غیر دولتی ) زیر مجموعه خود از طریق آزمون استخدامی اقدام به استخدام نیروهای مورد نیاز خود نماید.

بر این اساس، آغاز ثبت نام در این آزمون، اول، زمان پایان آن دهم و تاریخ برگزاری آزمون 31 اردیبهشت 94  می باشد که به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

همچنین كارت ورود به جلسه این آزمون در تاریخ 28 و 29 اردیبهشت ارایه خواهد شد.
متقاضیان محترم می توانند برای ثبت نام به وب سایت آزمون، به نشانی www.azmoon-niroo.ir  مراجعه نمایند. 

دانلود نامه

 

تاکید دکتر شریعت نژاد در امر گازرسانی در روستاها و مناطق شهری فاقد گاز


 نشست مشترکی با حضور دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن ،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی،فرماندار رامسر،مدیر کل گاز استان مازندران و تنی چند از معاونین ایشان و مقامات محلی در فرمانداری رامسر برگزار گردید

شریعت نژاد : توسعه کشور بدون برنامه ریزی هدفمند و چشم انداز برنامه محور ممکن نیست


شمس اله شریعت نژاد در آیین افتتاح اداره بیمه سلامت شهرستان عباس آباد که با حضور دکتر انوشیروان محسنی بندپی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور برگزار گردید عنوان داشت : توسعه کشور بدون برنامه ریزی هدفمند و چشم انداز برنامه محور ممکن نیست.

 

شمس الله شریعت نژاد صبح سه شنبه در آیین افتتاح اداره بیمه سلامت در شهرستان عباس آباد، افزود:در سالهای بعد از انقلاب حتی در دوران جنگ تحمیلی از نظر تامین منابع سختی های سال قبل را نداشتیم و با این حال، اقدامات خوبی برای توسعه و عمران صورت گرفته است.

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد درمجلس شورای اسلامی ، ارتقای سطح سلامت ودرمان را سبب توسعه اندیشه دانست و گفت: وضع سلامت در جامعه سلامت اما ضعف درآمدی منطقه به گونه ای است که مردم مجبورند سهم بیش از 70 درصدی در پرداخت هزینه سلامت داشته باشند.

گزارش تصویری حضور دکتر شریعت نژاد و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور در آیین افتتاح اداره بیمه سلامت شهرستان عباس آباد


آیین افتتاح اداره بیمه سلامت شهرستان عباس آباد با حضور دکتر شریعت نژاد و دکتر انوشیروان محسنی بندپی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور برگزار گردید .

دکتر شریعت نژاد : با توجه به میزان بارندگی 1200 میلی متری در غرب مازندران ، همچنان در بخش شرب و کشاورزی با کمبود آب مواجه هستیم


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با مدیر عامل شرکت آبفای شهری  مازندران از کمبود شدید آب در بخش شرب و کشاورزی در غرب مازندران خبر  داد.

شمس اله شریعت نژاد  در نشست مشترک با مدیر عامل شرکت آبفای  شهری مازندران که به منظور بررسی  وضعیت آبرسانی  شهرهای غرب استان در محل ستاد هماهنگی خدمات سفر فرمانداری عباس آباد  برگزار شد ضمن بیان اینکه مناطق غرب   استان به دلیل  شرایط آب و هوایی و جغرافیای از مناطق توریست پذیر است گفت : با توجه  به حجم  مسافر در ایام تعطیل بویژه نوروز این مناطق با کمبود و افت فشار آب مواجه می شود .

گزارش تصویری دیدار نوروزی شریعت نژاد با خانواده های ایتام شهرستان رامسر


به مناسبت فرارسیدن عید نوروز نماینده مردم تنکابن،رامسر وعباس آباد در مجلس شورای اسلامی به همراه سرایی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) با خانواده های ایتام تحت حمایت کمیته امداد رامسر دیدار کردند.

گزارش تصویری یادواره شهدای رامسر با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور ، استاندار مازندران و دکتر شریعت نژاد


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت که دولت تدبیر و امید برغم همه مشکلات موجود در زمینه توجه به مسایل کشور به ویژه مسایل کشاورزان غرب مازندران، خوب عمل کرده است.

شمس اله شریعت نژاد روز جمعه در یادواره شهدای شهرستان رامسر که با حضور مجید انصاری معاون پارلمانی رییس جمهوری و استاندار مازندران برگزار شد، گفت: در خصوص جبران خسارات برف سال گذشته دولت مصوبات خوبی داشت و برای حل مشکلات باغداران که خسارت دیده بودند، تلاش کرد.

وی تصریح کرد: باغداران غرب مازندران به دلیل برف و سرمای سال گذشته خسارت های بسیاری را متحمل شده اند و امسال محصول مرکبات برای عرضه به بازار ندارند.

شریعت نژاد در ادامه نگاه ویژه به این منطقه و اقداماتی نظیر راه اندازی منطقه آزاد تجاری در غرب مازندران را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: پیشنهاد می کنیم در جلسه مشترکی شورای عالی اداری که باید در تهران برگزار شود با حضور وزرای محترم مسایل و مشکلات منطقه بررسی شود.

گزارش تصویری دیدار مردمی شریعت نژاد با مردم شریف روستاهای غرب رامسر


 

دکتر شریعت نژاد در ابتدا ضمن تسلیت ایام فاطمیه از اهالی شریف و شورای اسلامی روستاهای غرب رامسر بابت دعوت مجدد تشکر و قدردانی نمود.

شریعت نژاد در ادامه افزود: اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاهای غرب رامسر و در زمینهای مرغوب و حاصلخیز و مسکونی، مردم زحمت کش روستاهای دریاپشته،طالش محله فتوک،شاهمنصورمحله،توبن،لپاسرک را عصبانی کرده است که بنده شخصا با اجرای این طرح مخالف هستم و تا مردم منطقه یاد شده با اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاهای مذکور ناراضی هستند بنده هم به عنوان نماینده مردم با اجرای آن مخالف هستم و مانع اجرای آن خواهم شد.

 شریعت نژاد در بخش دیگری افزود: به اهالی روستاهای زحمت کش دریاپشته،طالش محله فتوک،شاهمنصورمحله،توبن،لپاسرک اطمینان می دهم تا زمانی که شماها مخالف اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری در منطقه هستید یقینا ما هم مخالف هستیم و هیچ جا نگرانی نیست و این طرح اجرا نخواهد شد.

 دکتر شریعت نژاد در پایان به مسئولان یادآور شد برای اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر رامسر دنبال مکان مناسبتری باشند و به مسئولان هشدار داد و گفت : اجازه ندهند بوی بد زباله ها و فاضلاب  شهری را مردم عزیز و زحمت کش روستاها متحمل شوند.

شریعت نژاد همچنین افزود: از محل ماده 180،مبلغ 1/700/000/000 ریال بابت آسفالت راه های روستا مصوب گردید و پیمانکار آن هم مشخص شد و با احتساب قیر رایگان، بزودی سطح وسیعی از راه های روستا آسفالت خواهد شد.

 

 

درخواست نمایندگان استان های شمالی کشور در مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم نفت


شمس اله شریعت نژاد دبیر مجمع نمایندگان استان های شمالی کشور در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب افزود:با توجه به اینکه بخش هایی از شمال و مناطق سردسیر،تحت پوشش گازرسانی قرار نگرفته است و همچنین پیمانکاران با مطالبات معوق به شدت با مشکل مواجه هستند،لذا مجمع نمایندگان استان های شمالی کشور با ارسال نامه ای برای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت خواستار اختصاص یک هزار میلیارد ریال جهت تادیه دیون و تسریع در گازرسانی استانهای گیلان،مازندران و گلستان شدند.

شریعت نژاد در ادامه افزود: وزیر محترم نفت نیز به درخواست نمایندگان استان های شمالی کشور پاسخ داد و دستور اختصاص مبلغ فوق را صادر نمود.

شریعت نژاد:کاهش وابستگی به نفت مهمترین ویژگی بودجه/ بی توجهی به منابع طبیعی


عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش وابستگی به نفت به عنوان مهمترین ویژگی بودجه سال94 از بی توجهی به منابع طبیعی انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر:نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس با بیان این مطلب افزود: به طور قطع مهمترین ویژگی بودجه سال 94 را باید در میزان وابستگی به نفت و میعانات گازی عنوان کرد که به کمترین میزان در سال های اخیر رسیده است.


این عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس توضیح داد: در بودجه سال 94 وابستگی به نفت حدود 30 درصد است که قبلا این میزان حدود 68 تا 70 درصد بوده است.


شریعت نژاد با بیان اینکه این کاهش وابستگی نیز بنا بر ضرورت بوده است، افزود: باید گفت در حال حاضر هم که این وابستگی کاهش یافته، دلیلش این است که امکان درآمدزایی بیشتر از این محل برای ما مقدور نیست، یعنی شرایط ما را به این کار مجبور کرده که درآمد از نفت را در لایحه بودجه به صورت حداقلی ببینیم.

 

وی با اشاره به رشد حقوق در بودجه گفت: در بحث هزینه ای به هر حال رشد حقوق امری اجتناب ناپذیر است و با توجه به تورم کشور باید این افزایش را داشته باشیم.

اخبار کوتاه


شمس اله شریعت نژاد جهت رفع ابهام در خصوص شمولیت بند ج آیین نامه ابلاغی(زمین های بنیاد علوی) با رئیس سازمان املاک و اموال تملیکی و مشاور عالی ریاست بنیاد مستضعفان و مدیر کل حراست بنیاد ملاقات نمود. در این جلسه ریاست سازمان، مشمولین بند ج  را همه افراد کم درآمد ذکر کرد و لذا طیف گسترده ای از افراد را شامل می شود.بنابراین محدود به افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی(کمیته امداد-بهزیستی) نمی شود.

شریعت نژاد در ادامه افزود با جلساتی که با مسئولین بنیاد داشتیم متقاعد شدند که بند ج شامل تمام افراد کم بضاعت می شود و  لذا جای نگرانی نیست. و تمام افراد کم بضاعت که مشمول بند ج هستند می توانند برای اخذ سند زمین های بنیادی خود از هم اکنون اقدام نمایند.

شریعت نژاد در مراسم یادواره شهدای عباس آباد تاکید کرد؛ضرورت ساخت کمربندی عباس آباد/ بانک‌‌ها تعامل مناسبی با مردم ندارند


دکتر شریعت نژاد افزود: غرب استان مازندران در ایام تعطیلات پذیرای مسلمانان بسیاری بوده و نیاز است که فکری برای کمربندی این منطقه شود.


شمس الله شریعت نژاد در مراسم یادواره شهدای عباس آباد ضمن خیر مقدم به دکتر لاریجانی بابت حضور در این شهرستان گفت: انصافا دکتر لاریجانی زینت مجلس هستند و خلاء حضور ایشان در مواقع حضور نداشتن کاملا محسوس است.

شمس الله شریعت نژاد  در خصوص کمبودهای غرب استان مازندران گفت: عباس آباد در ایام تعطیلات پذیرای مسلمانان بسیاری بوده اما ترافیک های موجود در آن زبانزد خاص و عام است لذا انتظار ما رفع این مشکلات و احداث کمربندی برای این منطقه است.

شریعت نژاد با اشاره به خسارات برف سال گذشته و با تقدیر از مساعدت های دولت تدبیر و امید برای حل این مشکلات، همکاری بانک ها برای پرداخت تسهیلات را نامطلوب دانست و گفت: برف سال گذشته مانند یک زلزله آسیب وارد کرد, اما دولت محترم با حسن نیت اعتباراتی را برای جبران خسارت ها در نظر گرفت اما مشکل به دلیل همکاری نکردن بانک ها همچنان باقی است.لذا انتظار ما از دکتر لاریجانی تذکر به مسئولان ذیربط است.

شمس اله شریعت نژاد: بیکاری تهدیدی برای جوانان است


شمس الله شریعت نژاد در مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی عباس آباد، اظهار داشت: فرزان عاشورزاده نابغه ورزشی از منطقه مرحوم ما که با تلاش خود، خانواده، مربیان و مسئولان منطقه افتخار آفرید و باعث شد الگویی برای جوانان باشد این مایه افتخار و قدردانی است.

وی افزود: باید در جهت تقدیر و تشکر از کسانی که برای جوانان ما الگو هستند در این مراسم حاضر شویم چرا که حضور، بهتر از هدیه نقدی است.

نماینده مردم تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس یاد آور شد: ورزش و جوانان به اعتبار سن و سال ورزشکاران و جوانان با هم تلفیق شده و الا به لحاظ موضوعیت با هم متفاوت است، جدا کردن این دو نهاد باز هم کاری نمی کند اگر همسویی همه نهادها نباشد.


وی تاکید کرد: موضوع ورزش و جوانان یک حلقه مفقود مانده است و همه دستگاه ها باید به آن بپردازند، موضوع بیکاری جوانان عمده ترین تهدید برای آنها است.

ضمنا مراسم تجلیل از افتخار آفرینان ورزشی عباس آباد در سطح مسابقات آسیایی و جهانی در رشته‌های مختلف ورزشی در این شهرستان با حضور دکتر شریعت نژاد ، رضوی معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران، مسئولان شهرستانی عباس آباد و خانواده ورزشکاران در عباس آباد برگزار شد.

با پی گیری شریعت نژاد مبلغ 50 میلیون ریال به موسسه فرهنگی هنری آفاق رنگ و ترنگ شهرستان تنکابن اعطا گردید


با پی گیری و تلاش دکتر شریعت نژاد مبلغ 50 میلیون ریال به موسسه فرهنگی هنری آفاق رنگ و ترنگ شهرستان تنکابن از بابت کمک به فعالیتهای فرهنگی و هنری،از محل فصل پنجم اعتبارات هزینه ای ردیف 1-114000،برنامه 20278 تحت عنوان حمایت از فعالیت های ویژه فرهنگی و هنری استانها اعطا شد.

اخبار کوتاه


دکتر شریعت نژاد طی ملاقات با دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور موضوع عدم همکاری برخی بانکها در پرداخت تسهیلات و امهال وامها  را پیگیری نمود.

 

*********************************************

 

دکتر شریعت نژاد طی ملاقات روز دوشنبه با رئیس دانشگاه پیام نور ، در خصوص تسریع  در تکمیل ساختمان دانشگاه پیام نور تنکابن و در خصوص ایجاد دانشگاه پیام نور در عباس آباد تاکید نمود.

 

*********************************************

 

دکتر شریعت نژاد پیگیر تسریع در انجام تعهدات شرکت فرودگاههای کشور در قبال راه اندازی باند فرودگاه رامسر برای پرواز هواپیماهای پیشرفته تر و بزرگتر و همینطور تعهد مربوط به ساخت آموزشکده فنی و حرفه ای ملاصدرا رامسر شد.

 

*********************************************

گزارش سطح همکاری بانکها طی سه نشست روز دوشنبه با بانکهای سه شهرستان غربی مازندران با حضور فرمانداران صورتجلسه شد.مقرر است  علت عدم همکاری برخی بانکها با مصوبه دولت که موجب نارضایتی عمومی شد پیگیری شود.

 

*********************************************

 

دکتر شریعت نژاد : با اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری در منطقه روستاهای غرب رامسر که نارضایتی مردم را به همراه دارد مخالفم


دکتر شریعت نژاد : اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاهای غرب رامسر و در زمینهای مرغوب و حاصلخیز و مسکونی، مردم زحمت کش روستاهای دریاپشته،طالش محله فتوک،شاهمنصورمحله،توبن،لپاسرک را عصبانی کرده است که بنده شخصا با اجرای این طرح مخالف هستم و تا مردم منطقه یاد شده با اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهری در روستاهای مذکور ناراضی هستند بنده هم به عنوان نماینده مردم با اجرای آن مخالف هستم و مانع اجرای آن خواهم شد.

دکتر شریعت نژاد در ادامه افزود: متاسفانه برخی افراد به گونه ای در جامعه شایعه پراکنی می کنند که گویی بنده خواهان اجرا این طرح در منطقه روستایی غرب رامسر هستم که  در اینجا بنده این موضوع را شدیدا تکذیب می کنم.انتظار می رود شایعه پراکنان قبل از هر چیزی برای صدق و صحت آن حداقل با بنده تماس می گرفتند آن وقت قضاوت می کردند.

 دکتر شریعت نژاد در ادامه افزود: برای اجرای این گونه طرحها که نارضایتی مردم شریف را به همراه داشته باشد موافق نیستم و مسئولان امر هم بهتر است فکر اساسی تری انجام دهند و حداقل برای اجرای طرحهای این چنانی همه جوانب قانونی از جمله مسائل بهداشتی،زیست محیطی به ویژه رضایتمندی  مردم را هم در نظر بگیرند تا خدای نه کرده طنشهای اجتماعی به وجود نیاید.

دکتر شریعت نژاد در بخش دیگری افزود: به اهالی روستاهای زحمت کش دریاپشته،طالش محله فتوک،شاهمنصورمحله،توبن،لپاسرک اطمینان می دهم تا زمانی که شماها مخالف اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری در منطقه هستید یقینا ما هم مخالف هستیم و هیچ جا نگرانی نیست و این طرح اجرا نخواهد شد.

دکتر شریعت نژاد در پایان  به مسئولان یادآور شد برای اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر رامسر دنبال مکان مناسبتری باشند و به مسئولان هشدار داد و گفت : اجازه ندهند بوی بد زباله ها و فاضلاب  شهری را مردم عزیز و زحمت کش روستاها متحمل شوند.

پیام تشکر شریعت نژاد از حضور حماسی مردم شریف در راهپیمایی 22 بهمن


مردم سرافراز، متدین، ولایت مدار و همیشه در صحنه شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

 حضور شکوهمند و آگاهانه‌ی شما در راهپیمایی سراسری 22 بهمن 93 ، برگ درخشان دیگری به دفتر قطور حماسه‌های ایران اسلامی افزود.

 بدون تردید حضور متراکم و انبوه شما بزرگواران در راهپیمایی 22 بهمن، قلب مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای دامت برکاته و دوستداران انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور را شاد و دشمنان را غرق در یأس و نومیدی کرد.

 اینجانب با شکرگزاری به درگاه الهی لازم می‌دانم از آحاد مردان و زنان با ایمان و انقلابی و آزاده‌ی استان مازندران به ویژه مردم بزرگوار شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد که در شرایط نامساعد جوی در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت کردند تشکر و قدردانی کرده و عزت اسلام و نظام مقدّس اسلامی و ملّت ایران را از حضرت حقّ جلّت عظمته مسألت می نمایم.

شمس اله شریعت نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای تنکابن،رامسر و عباس آباد

و دبیر مجمع نمایندگان شمال کشور،سمنان،فیروزکوه و عضو کمیسیون کشاورزی و تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی

شریعت نژاد: ادعای واهی بنیاد علوی نسبت به مالکیت 200 روستا در رامسر/در غرب مازندران حتی یک مورد پروژه ملی نداریم


دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شریف رامسر،تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در جمع رؤسای ادارات و اعضا شوراهای اسلامی شهر، بخش و روستا و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تنکابن افزود: در زمان رژیم گذشته، استکبار جهانی با حضور فیزیکی خود در ایران توانسته است از منابع ملی ما نهایت استفاده را ببرد.وی همچنین افزود:انقلاب اسلامی به ملت ایران در جهان آبرو داد و امروزه ایران جزء چهارمین کشور جهان در امر داشتن موشکهای دور برد می باشد.

شریعت نژاد در بخش دیگری از سخنان خود افزود:بنیاد علوی از افرادی که بیش از صد سال در زمین آبا و اجدادی خود سکونت داشته، طلب سهم خواهی کرده و در هنگام فروش زمین، خود را وارث نیمی از بهای زمین قلمداد می‌کند.

دکتر شمس اله شریعت نژاد در جشن بزرگ انقلاب در دانشگاه پیام نور رامسر:بزرگترین سرمایه ملت ما،اتحاد و همدلی در مقابل توطئه های دشمنان است


دکتر شریعت نژاد در جشن خود باوری انقلاب در دانشگاه پیام نور رامسر ضمن تبریک خجسته این ایام اظهارداشت:امانتی که شهدا و انقلابیون و امام (ره) که برای برقراری نظام از همه چیز گذشتند و این امانت را به ما سپردند بعد از انقلاب و پس از عمرمان باید پاسدار خون شهیدان و نظام باشیم.

دکتر شریعت نژاد در ادامه سخنان خود افزود: با همدلی ، وحدت  و یکپارچگی ملت ایران و با رهنمودهای خردمندانه مقام معظم رهبری و تلاش دولت مردان امروز،ایران به حمدوالله چهارمین کشور برتر موشکی دنیاست.
در این جشن با شکوه حجت السلام مرتضوی امام جمعه،حسین سروری فرماندار و جمعی از روسای ادارات و نهادها و روسای دانشگاه ها،اساتید و دانشجویان،فرهنگیان شهرستان رامسر حضور داشتند.

با حضور دکتر شریعت نژاد و معاون وزیر راه و شهرسازی، عملیات آسفالت راه روستایی سی سرا و پل یالبندان شهرستان عباس آباد افتتاح شد


با حضور دکتر شریعت نژاد و معاون  راه روستایی وزیر راه و شهر سازی عملیات آسفالت راه روستایی سی سرا به طول ۵ کیلومتر و پل یالبندان به عرض عرشه۷.۵ متر و دهنه ۳۰ متر افتتاح شد.

گفتنی است  با حضور دکتر شریعت نژاد،سید حسین میرشفیع معاون راه و شهرسازی،مهندس نبیان معاون امور عمرانی استاندار مازندران ،  سید امیر حسینی جو فرماندار و جمع کثیری از مسئولین استانی و شهرستانی ،  عملیات آسفالت راه روستایی سی سرا به طول ۵ کیلومتر و پل یال بندان به عرض عرشه۷.۵ متر و دهنه ۳۰ متر افتتاح شد

با حضور شریعت نژاد دو حلقه چاه آب شرب شهری با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد ریال در شهرستان عباس آباد افتتاح شد


با حضور دکتر شریعت نژاد و  معاون امور عمرانی استاندار مازندران ، به منظور تامین آب شرب شهرهای سلمانشهر و کلارآباد ، دوحلقه چاه آب شرب شهری با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد ریال در شهرستان عباس آباد افتتاح شد .

نماینده مردم شهرستانهای تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه پروژه آبرسانی به شهرهای کلارآباد و سلمانشهر عنوان کرد : با وجود نعمتهای فراوان منابع آبی  در مازندران، کمبود آب زیبنده استان ما نیست.

 

ارتقاء بیمارستان در حال ساخت تنکابن به فوق تخصصی


با پی گیری و مساعدت دکتر شریعت نژاد بیمارستان در حال احداث تنکابن به فوق تخصصی در خصوص آنژیوگرافی و جراحی قلب باز ار تقاء یافت . گفتنی است در حال حاضر حجم وسیعی از منابع مالی غرب مازندران به علت نداشتن بیمارستان فوق تخصصی برای درمان بیماری قلبی به سایر مناطق کشور منتقل می شود.ضمن اینکه تلفات جانی هم ناشی از دوری راه برای بیماران قلبی به وجود می آید.

در همین راستا با تلاش دکتر شریعت نژاد مبلغ 40 میلیارد ریال وام برای تکمیل تنها بیمارستان خصوصی فوق تخصصی تنکابن از بانک ملی اخذ شد .مقرر گردید این بیمارستان تا قبل از پایان سال جاری افتتاح شود.

اختصاص اعتبار 2 میلیارد ریالی برای گلیج پل تنکابن


با همت و تلاش دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی تخصیص مبلغ 2 میلیارد ریال از اعتبار ماده 180. قبل از پایان سال جاری گلیج پل تنکابن افتتاح و راه اندازی خواهد شد.لازم به ذکر است پل قدیم در ورودی منطقه زیبای سه هزار مانند یک گلوگاه عمل می کرد که با افتتاح پل جدید مشکل دیرینه مردم منطقه و گردشگران مرتفع خواهد شد.

گرفتن موافقت از معاون وزیر راه و شهرسازی در امر گاز رسانی به منطقه دوهزار و سه هزار تنکابن


با تلاش دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شریف تنکابن،رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در سفر اخیری که معاون وزیرراه و شهرسازی به غرب مازندران داشته اند موافقت لازم را برای انتقال لوله گاز جهت گاز رسانی از گردنه قلعه گردن به سمت دوهزار و سه هزار گرفته شد.

دکتر شمس اله شریعت نژاد در همایش بزرگ مدرسه،خانواده و تربیت موثر فرزندان در عباس آباد


دکتر شمس اله شریعت نژاد : حضور خانواده ها برای آموزش و پرورش نیز یک فرصت است و مدیران مدارس از این فرصت طلایی د رجهت رفع نیاز های آموزشی و پرورش نمایند است .

دکتر شمس اله شریعت نژاد در جمع هزار نفری خانواده های سلمانشهری با تقدیر از برنامه ریزی آموزش و پرورش عباس آباد جهت همراهی خانواده ها در اجرای طرح و برنامه افزود:برنامه های آموزش و پرورش به جهت تاثیرگذاری در روند تحصیلی دانش آموزان نیاز به مشارکت همه نهادهای تاثیر گزار به خانواده ها است .

دکتر شریعت نژاد افزود:معلمان به عنوان متولیان تعلیم و تربیت نقش به سزایی در تحقق اهداف و برنامه های ابلاغی دارند اما این به تنهایی کافی نیست چرا که بخش عمده ای از زمان تربیت در اختیار خانوا ده هاست و این مهم نقش و ضرورت همدلی و همراهی در این مسیر عظیم را بیشتر می کند.

نشست خبری شریعت نژاد با اصحاب رسانه شهرستان رامسر


"شمس الله شریعت نژاد"در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان رامسر در سالن کنفرانس شهرداری رامسر افزود:شما رسانه ها کارتان بسیار سخت و دشوار است و در حقیقت کارتان عشق و علاقه خدمت به مردم و تعالی جامعه است.

وی اظهار داشت:هرکدام از ما در دوران مسولیت آثاری از خود برجای می گذاریم و آنچه انجام می دهیم در کارنامه اعمال ما ثبت می گردد و باید رضای خدا و شرط انصاف را در نظر بگیریم.

وی تاکید نمود:اطلاع رسانی هنرمندانه  می تواند همه مسولان را در تصمیم گیری ها و عملکردها یاری دهد و باید از ظرفیت رسانه ها بهره گرفته شود.

شریعت نژاد: مشکلات دریافت سند مالکیت و خرید و فروش زمین های متعلق به بنیاد علوی حل می شود


عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی گفت که بزودی مشکلات دریافت سند مالکیت و خرید و فروش بخشی از زمین های متعلق به بنیاد علوی در برخی از استان های کشور برطرف می شود.

انتقاد از وجود انحصار در واردات نهاده‌های پرورش ماهی/ دولت مدیریت کند


عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس، گفت: در شرایط فعلی که تولید ماهی‌های سردآبی از جمله قزل آلا کاهش یافته صادرات توجیهی ندارد و در گام اول باید بازارداخلی تنظیم شود.

شریعت نژاد: جبران خسارات سنگین وارد شده به کشاورزان نیازمند توجه ویژه است/غرب مازندران چوب گردشگری بودن خود را می خورد


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه کشاورزان از برف سنگین سال گذشته و سیل های متعدد خسارات سنگینی متحمل شده اند، گفت: برای جبران این خسارات باید توجه ویژه ای به بخش کشاورزی استان مازندران شود.

شریعت نژاد: تامین برق اساسی ترین نیاز برای توسعه سرمایه گذاری درغرب مازندران است


'شمس الله شریعت نژاد ' در جلسه ای به همین منظور که با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران در فرمانداری عباس آباد برگزار شد، گفت: امروز زیرساخت های موجود دربخش های مختلف بویژه برق پاسخگوی نیاز سرمایه گذاران نیست و توسعه این زیرساخت درحقیقت جزو دغدغه بیشترآنان در منطقه است.

ردپای دلالان در عرضه میوه های زودرس با روش های مصنوعی


'شمس الله شریعت نژاد ' در جمع خبرنگاران در تنکابن با بیان اینکه پرتقال هایی که هم اکنون در بازار عرضه می شوند، به روش مصنوعی و گرمادهی، رنگ آمیزی و رسیده می شود.

وی اظهار داشت: عرضه میوه های زودرس در بازار با ایجاد شرایط مصنوعی که میوه حالت رسیده و ظاهر مناسب داشته باشد، ناشی از ضعف اطلاعات کشاورزی و نقایص فرهنگی است.

شریعت نژاد: وام 4 میلیارد تومانی بانک ملی برای تکمیل بیمارستان خصوصی تنکابن تأمین شد


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد از اختصاص وام 4 میلیارد تومانی بانک ملی به منظور تکمیل پروژه بیمارستان خصوصی تنکابن خبر داد و افزود: خوشبختانه با تأمین شدن این اعتبار، به زودی شاهد افتتاح اولین بیمارستان خصوصی غرب مازندران خواهیم بود. وی ابراز امیدواری کرد این اقدام آغازی برای توسعه خدمات پزشکی و درمانی در منطقه باشد.

اخبار کوتاه از فعالیت های دکتر شریعت نژاد در جهت رفع نارسایی های منطقه


- برگزاری جلسه با مسئولان وزارت ورزش و جوانان به منظور جذب اعتبار لازم جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام و احداث چند سالن ورزشی در مناطق روستایی انجام شد. بر اساس رایزنی های صورت گرفته مقرر شده است تا اعتبارات لازم در سال جاری تأمین شود.

- با پیگیری های دکتر شریعت نژاد، جلسه راه اندازی کارخانه خزر خز روز سه شنبه 6 آبان ماه در محل بانک صنعت و معدن  با حضور مقامات کشوری و استانی برگزار می شود.

- با تلاش های نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، بانک کشاورزی با استناد به مصوبه دولت، استمهال سه ساله وام را برای خسارت دیدگان ناشی از برف سال گذشته در منطقه، با قید پذیرش سود مدت استمهال آغاز نموده است.

- 25 درصد از اعتبارات ماده 180 تخصیص یافته است که مدیران شهرستان باید در جهت انتخاب پیمانکار و اجرای پروژه ها به منظور جذب اعتبار اقدام نمایند.

- مجلس مصوب کرد 3 درصد از بودجه عمومی کشور به منظور کاهش فاصله توسعه یافتگی مناطق مختلف کشور، به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص یابد.

 

شریعت نژاد خبر داد؛ 148 میلیون یورو اعتبار برای پروژه های آب و فاضلاب شهرهای رامسر، تنکابن و سه شهر دیگر استان


دکتر شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 148 میلیون یورو اعتبار جهت انجام پروژه های آب و فاضلاب شهرهای رامسر، تنکابن و سه شهر دیگر استان خبر داد. شریعت نژاد گفت: طی جلسه ای که با حضور دکتر خزاعی معاون وزیر و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران در محل وزارت اقتصاد تشکیل شد مقرر شد به منظور سامان بخشی پروژه های آب و فاضلاب این شهرها مبلغ 148 میلیون یورو از محل بانک توسعه اسلامی تأمین اعتبار شود. شریعت نژاد ابراز امیدواری کرد با اختصاص منابع لازم و برنامه ریزی درست مسئولان مشکلات آب شرب مردم منطقه کاهش یابد.

شریعت نژاد: مدیریت آب و مهندسی رودخانه در کشور بدون متولی است/ شکایت مردم سیل زده از سازمان آب


نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس با انتقاد از اینکه آب در کشورما هیچ مدیری ندارد و کسی مسئول مدیریت آب ومهندسی رودخانه نیست، گفت: مردم غرب مازندران که زمستان گرفتار برف، تابستان کم آبی و در پاییز گرفتار سیل اند از سازمان آب شکایت دارند.

شریعت نژاد: تاکنون یک ریال هم خسارتی به کشاورزان بابت برف سنگین سال گذشته پرداخت نشده/فروش باغ در قبال پرداخت بدهی به بانک


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه از باغات غرب مازندران کمتر از 5 درصد محصول برداشت خواهد شد، گفت: اکنون بسیاری از کشاورزان برای پرداخت بدهی بانکها، مجبور به فروش باغات هستند و ثمره آن نیز، تغییر کاربری زمین های کشاورزی و رشد قارچ گونه ویلا در مازندران است.

اعتراض نمایندگان استانهای شمالی به دریافت ارزش افزوده از برنج کاران/شریعت نژاد: دریافت ارزش افزوده از شالیکاران زحمت کش، قابل قبول نیست


عضو کمیسیون کشاورزی، اب ومنابع طبیعی مجلس با یادآوری اعتراض و مخالفت نمایندگان با دریافت ارزش افزوده از برنج کاران، گفت: در سالی که شالیکاران نیازمند حمایت بیشتر دولت هستند طرح چنین مباحثی جز ایجاد دلسردی برای تولیدکنندگان نتیجه دیگری ندارد.

شریعت نژاد: نبود برنامه سبب تغییر کاربری شالیزارها شده است


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: تغییر کاربری زمین های کشاورزی در شمال کشور و بی انگیزگی شالیکاران نتیجه بی برنامگی مسوولان در دوره های گذشته است.

شریعت نژاد: تعلل بانکها در پرداخت خسارت به باغداران مازندرانی/احتمال کاهش تولید مرکبات در زمستان


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه دولت یک ریال هم از خسارت کشاورزان برای سرمازدگی باغات مرکبات مازندران را جبران نکرده است گفت: احتمال کمبود مرکبات در پایان سال وجود دارد.

شریعت نژاد تاکید کرد: کاهش چشمگیر تولید برنج با اعلام نرخ خرید تضمینی در تابستان/نرخ ها در زمستان تعیین شود


عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس، گفت: قیمت تضمینی برنج باید در فصل زمستان و قبل از شروع فصل زراعی اعلام شود و انجام این کار در فصل تابستان به افزایش تولید منجر نمی شود.

با پیگیری های دکتر شریعت نژاد کارخانه خزرخز رفع توقیف شد


شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، در راستای پیگیری راه اندازی این کارخانه، با اعلام خبر رفع توقیف این کارخانه اظهار داشت: منطقه غرب مازندران محروم است و از نظر اشتغال حکم بیابان را دارد و تعطیلی این کارخانه که به دلیل سوء مدیریت بود ضربه سنگینی از نظر اشتغال به غرب مازندران زد. وی با اشاره به پرداخت مطالبات کارخانه، افزود: 4میلیارد ریال مطالبات بیمه البرز بود که به 2میلیارد تبدیل شد و با پرداخت آن مطالبات کارخانه خزر خز از توقیف آزاد شد.

شریعت نژاد یادآور شد: در حالی که دولتمردان وقت از بازگشایی کارخانه ناامید شده بودند بسیجیان با تمام توان خود  در طول این چند سال از کارخانه نگهداری کردند.

شریعت نژاد با اعلام این خبر که در فاز اول راه اندازی کارخانه برای 400 نفر اشتغال حاصل می شود، تاکید کرد: راه اندازی خزرخز احیای امید در منطقه است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس: زمین خواری و تغییر کاربری اراضی کشاورزی با مجوزهای قانونی


شمس الله شریعت نژاد ˈ نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد، ضمن درخواست از دولت برای ورود جدی به مبارزه با پدیده زمین خواری و تغییر کاربری اراضی، گفت: دولت برای مقابله با این پدیده با دو گروه سوداگران که با استفاده از روابط خاص و کشاورزان که مجبور به فروش زمین هستند با دو شکل متفاوت برخورد کند.

اولین همایش هم اندیشی نماینده مجلس شورای اسلامی با شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران شهرستان عباس آباد


اولین همایش هم اندیشی شوراهای اسلامی روستا، دهیاران، بخشداران و شوراهای اسلامی بخش های شهرستان عباس آباد برگزار شد. در این همایش که با همکاری دفتر ارتباط مردمی دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی و فرمانداری شهرستان عباس آباد برگزار شد، در این همایش، نمایندگان منتخب شوراهای بخش به بیان معضلات، نارسایی ها، اقدامات انجام شده و در دست انجام و مسائلی از این دست پرداختند و خواستار پیگیری های لازم از سوی نماینده مجلس و فرماندار شهرستان شدند. در ادامه فرماندار شهرستان عباس آباد و دکتر شریعت نژاد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز به بیان دیدگاه ها و اقدامات انجام شده پرداختند و اظهار امیدواری کردند این نشست ها به صورت تخصصی تر استمرار داشته باشد.

با پیگیری های نماینده مجلس/تکمیل ساختمان نیمه کاره بیمارستان امام سجاد(ع) رامسر


با پیگیری های دکتر شریعت نژاد، نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، بیش از 15100 متر مربع بنا که از سال 1353 در پشت بیمارستان رامسر بصورت اسکلت بتنی نیمه کاره رها شده بود با تأمین اعتبار 2/5 میلیارد تومانی سامان خواهد یافت و طی سال جاری مورد بهره برداری واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرار خواهد گرفت.

احداث دومین پست برق 63 کیلووات در شهرستان عباس آباد


دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: طی نشست تخصصی که با مهندس حائری مدیرعامل شرکت توانیر در تاریخ چهارشنبه 1 مرداد 93 برگزار گردید موضوع احداث پست برق 63 کیلووات در منطقه سی سرای شهرستان عباس آباد مطرح و موافقت آن اخذ شد.

لازم به ذکر است که پست 63 کیلووات منطقه ولی آباد شهرستان تنکابن که پیش از این و پس از بحران برف نیز پیگیری شده بود در مراحل پایانی ساخت می باشد.

درخواست راه اندازی پلی کلینیک و درمانگاه تخصصی تأمین اجتماعی در تنکابن و عباس آباد


دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی طی نشستی تخصصی با دکتر نوربخش ریاست سازمان تأمین اجتماعی کشور ضمن تاکید بر ارتقای سطح تخصصی بیمارستان های تأمین اجتماعی در استان مازندران، خواستار راه اندازی پلی کلینیک تأمین اجتماعی شهرستان تنکابن و همچنین درمانگاه تخصصی این سازمان در شهرستان عباس آباد شد. دکتر نوربخش نیز ضمن موافقت با حضور در منطقه اعلام کردند که در اولین فرصت دستورات مقتضی را در این زمینه صادر خواهند نمود.

اختصاص وام 40 میلیارد ریالی جهت تکمیل بیمارستان فوق تخصصی تنکابن


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: طی نشستی که به همراه جمعی از مسئولان بیمارستان فوق تخصصی تنکابن با  معاون مدیرعامل و مسئولان بانک ملی کشور در هفته گذشته برگزار گردید، موافقت وام 40 میلیارد ریالی برای تکمیل این پروژه مهم اخذ شد. شریعت نژاد اظهار امیدواری کرد براساس زمانبندی تعیین شده پس از دریافت تسهیلات، تا پایان سال جاری شاهد افتتاح بیمارستان فوق تخصصی تنکابن باشیم.

شریعت نژاد: مصوبه اخیر دولت اقدام مناسبی برای جبران خسارات برف سال گذشته است


عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به مصوبه دولت درباره استمهال تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی از برف سال گذشته به مدت سه سال در استان مازندران، گفت: این مصوبه اقدام خوبی برای جبران خسارات برف است.

شریعت نژاد در آیین کلنگ زنی دبستان شهید امرجی عباس آباد: سال فرهنگ به عزم همه جانبه دارد


مراسم کلنگ زنی دبستان خیر ساز امرجکلا شهرستان عباس آباد با حضور نماینده مجلس، فرماندار، خانواده های معظم شهدا و اهالی روستای منطقه برگزار شد. 

 

شریعت نژاد: ماه رمضان ماه رافت عطوفت و ماه مهربانی خداوند است


نماینده مردم شهرستانهای عباس آباد، تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی در ضیافت افطاری خانواده بهزیستی شهرستان عباس آباد گفت: ماه رمضان ماه رافت، عطوفت و مهربانی خداوند است.

شریعت نژاد: روند اجرای پروژه های عمرانی مازندران کند است/ اجرای طرح جامع آب و فاضلاب


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس، روند اجرای پروژه های عمرانی در استان را کند دانست و خواستار تسریع در تکمیل طرح ها شد.

شریعت نژاد: تخریب خزنده و نهفته عرصه‌های جنگلی/ روزانه 6700 مترمکعب فاضلاب در شهرستان تنکابن وارد دریا می شود


خبرگزاری مهر: نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: تخریب خزنده و نهفته ای در عرصه های جنگلی وجود دارد و نگران تخریب جنگلهای شمال هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد صبح پنجشنبه در همایش طبیعت گردی در شمال ایران، با بیان اینکه، فقر مساوی با تخریب است و پایین آمدن قدرت خرید، تخریب را در پی دارد و این امر در چند سال اخیر مشاهده می شود گفت: وضع ما بسیار دردناک است و تخریب در منابع طبیعی روز افزون است.

شریعت نژاد: 40 میلیارد تومان برای جبران خسارات برف غرب مازندران تخصیص داده شد


نماینده مردم تنکابنT رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتبارات دولتی به مبلغ 40 میلیارد تومان تحت عنوان جبران خسارات ناشی از بارش برف در بهمن ماه 92 به ادارت وبخشهای دولتی غرب مازندران و بویژه این سه شهرستان خبر داد.

شریعت نژاد: عملکرد بنیاد علوی تحقیق و تفحص می شود


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: طرح تحقیق وتفحص از عملکرد بنیاد علوی با امضائ 150 نماینده در حال پیگیری است.

شریعت نژاد: طی 2 سال آینده نیروگاه سیکل ترکیبی 498 مگاواتی غرب مازندران اجرایی می شود/حل مشکلات آب شرب غرب مازندران


شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد از احداث دو پست 63 کیلو ولت برق در منطقه خبر داد. شریعت نژاد گفت: در جلسه هفته گذشته با وزیر نیرو در خصوص کاهش ولتاژ برق در سه شهرستان غرب مازندران به صورت مفصل صحبت شد و مقرر شده است تا دو پست 63 کیلو ولتی در منطقه ایجاد شود.

شریعت نژاد: کشور در شرایط ویژه ای قرار دارد/ به هیچ وجه منافع خوش نشین ها را بر منافع عموم مردم ترجیح نمی دهیم


 

شریعت نژاد: کشور در شرایط ویژه ای قرار دارد/ به هیچ وجه منافع خوش نشین ها را بر منافع عموم مردم ترجیح نمی دهیم

جلسه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش کلار شهرستان عباس آباد با دکتر شریعت نژاد نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی عصر پنج شنبه 15 خرداد در سالن آموزشکده منابع طبیعی کلارآباد برگزار شد. منتخبین روستاهای منطقه در این جلسه با تشریح وضعیت منطقه خود، با اشاره به مسائل و کاستی های موجود، خواستار پیگیری نماینده مردم جهت حل آنها شدند.

بازدید استاندار مازندران و دکتر شریعت نژاد از بیمارستان امام سجاد(ع) رامسر


استاندار مازندران با همراهی نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار رامسر از بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر بازدید نمود و در جریان خدمات و مشکلات این بیمارستان قرار گرفت. در این بازدید دکتر شریعت نژاد خواستار رفع موانع و مشکلات ساختمان نیمه کاره بیمارستان و همچنین تجهیز و به روز رسانی آن شد.

بازدید استاندار مازندران و دکتر شریعت نژاد از بیمارستان امام سجاد(ع) رامسر

 

بازدید استاندار مازندران و دکتر شریعت نژاد از بیمارستان امام سجاد(ع) رامسر

 

افتتاح سالن ورزشی روستای توبن رامسر با حضور استاندار مازندران و دکتر شریعت نژاد


سالن ورزشی محوم حاج محمد رضی کاظمی روستای توبن رامسر با حضور استاندار مازندران و نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل ورزش و جوانان استان مورد بهره برداری قرار گرفت.

افتتاح سالن ورزشی روستای توبن رامسر با حضور استاندار مازندران و دکتر شریعت نژاد

 

افتتاح سالن ورزشی روستای توبن رامسر با حضور استاندار مازندران و دکتر شریعت نژاد

 

شریعت نژاد در جشنواره سنتی شیردوشان رامسر بیان کرد: شیردوشان بخشی از فرهنگ ماست


شریعت نژاد در جشنواره سنتی شیردوشان رامسر بیان کرد: شیردوشان بخشی از فرهنگ ماست

خبرگزاری مهر: شیردوشان از جمله آیین های کهن و سنتی دامداران شمال از جمله مازندران بوده که همواره در ماه پایانی بهار برپا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیین شیردوشان بین مردمان اشکورعلیای رامسربیش از 100 سال قدمت دارد و هر ساله خرداد ماه در یکی از روستاهای منطقه برگزار می شود.

در این آیین سرگالش، گوسفندان را به مراتع اطراف برده و مدت چهار ماه گوسفندان را در آنجا نگهداری می کند و سرانجام آنها را به صاحبان آنان تحویل می دهد. با این کار، گوسفندان از مرتع محلی خارج شده و داخل مرتع تابستانی می شوند تا دامداران راحت تر علوفه زمستانی خود را جمع آوری کنند.

شریعت نژاد: تنها راهکار مقابله با تغییر اراضی کشاورزی افزایش صرفه اقتصادی کشاورزی است


 

شریعت نژاد: تنها راهکار مقابله با تغییر اراضی کشاورزی افزایش صرفه اقتصادی کشاورزی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با یادآوری اینکه در کشورما عمدتا امر واردات به ویژه واردات کالاهای اساسی در انحصارعده ای‌ خاص قرار دارد، گفت:دولت باید در جهت حمایت از تولید کنندگان با این افراد برخورد قاطع کند تا در زمان برداشت محصولات کشاورزی شاهد واردات نباشیم.

 

انتخاب دکتر شریعت نژاد به عنوان دبیر فراکسیون استان های شمالی کشور و استان سمنان و دماوند و فیروزکوه


 

دکتر شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی؛ در اولین نشست فراکسیون نمایندگان سه استان شمالی کشور و استان سمنان و فیروزکوه و دماوند با اکثریت آرا به عنوان دبیر فراکسیون انتخاب شد.

لازم به ذکر است این فراکسیون با توجه به مشترکات جغرافیایی و اقلیمی، فرهنگی، اقتصادی و همچنین عدم توسعه موزون این مناطق، به جهت همگرایی بیشتر نمایندگان، به منظور پیگیری و انسجام بیشتر در به ثمر رسیدن مطالبات مردمی در جهت برنامه ریزی توسعه ای مناطق یاد شده، برای نخستین بار تشکیل شده است.

شریعت نژاد: شاخصه مدیر، عملکردش است باید ببینیم با قبل چه فرقی کردیم/اگر مدیری برای حفظ پستش محافظه کاری کند نماینده مردم نیست


نماینده مردم عباس آباد ،تنکابن ورامسر در مجلس گفت: خاصیت مدیر بومی انعکاس و برجسته کردن کاستی های منطقه اش است و مردم باید صدای مسئولان را بشنوند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان عباس آباد، دکتر شریعت نژاد در دومین جلسه شورای اداری این شهرستان  به عقب ماندگی استان مازندران در وجود مراکز آموزش عالی دولتی اشاره کرد و اظهارداشت: درغرب استان هیچ دانشگاه دولتی وجود ندارد همه در شعاع 30 کیلومتری مرکز استان قرار دارند.

انتقاد شديد نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسراز تخريب مسئولان: بعضي رجال ما هم دچار حواشي شده اند


 

انتقاد شديد نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسراز تخريب مسئولان: بعضي رجال ما هم دچار حواشي شده اند

نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح کتابخانه و سالن همایشهای شهر داری کلارآباد با بیان اینکه بعضی رجال ما هم دچار حواشی شده اند و نمی گذارند کارها رو به جلو برود گفت: در حالیکه امروز استان مازندران با این همه ظرفیت ها همچنان عقب مانده است و تعداد زیادی از جوانان فارغ التحصیل ما هنوز بیکارند.
شمس الله شریعت ن‍ژاد خواستار توجه جدی همه مسئولان برای ایجاد اشتغال و توسعه مازندران شد و با انتقاد شدید از تخریب مسئولان توسط تعدادی از افراد، استاندار مازندران را مدیری جهادی و پرتلاش خواند و گفت: مدیریت جهادی در رفتار و منش استاندار مازندران نمایان است.
وی تاکید کرد: دکتر فلاح انگیزه بسیار بالایی برای خدمت دارد و فرصت خدمت را غنیمت شمرده و با این روحیه جهادی مطمئنا مشکلات استان بر طرف خواهد شد.
شریعت نژاد تصریح نمود: با سخنرانی و خوب سخن گفتن مشکل مردم حل نمی شود افرادی بودند خوب سخن می گفتند ولی مشکلات مردم همچنان باقی است ولی استاندار مازندران با روحیه جهادی و با روش و منش جهادی عزم خود را برای خدمت به مردم جزم کرده و عملیاتی وارد کار شده است.
وی افزود : در استان مازندران تا کسی بخواهد کار مثبت انجام دهد برایش حاشیه درست می کنند یک عده افراد نمی توانند بالاتر از خود را ببینند و متاسفانه دو به هم زنی ، زیرپا خالی کردن و مسئولین را خراب کردن در مازندران عادی شده است.
نماینده مردم عباس آباد، تنکابن و رامسر پیشنهاد داد تا برای توسعه شهرها صندوق توسعه شهری ایجاد گردد و افزود: باید با اطلاع رسانی مناسب اعتماد مردم را جلب کرد و سرمایه گذاران را شناسایی و زمینه مشارکت آنان را در توسعه استان فراهم نمود.

 

نماینده مجلس نسبت به روند فزاینده آلودگی دریای خزر هشدار داد


نماینده مجلس نسبت به روند فزاینده آلودگی دریای خزر هشدار دادعضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی نسبت به روند روز افزون آلوده سازی دریای خزر بویژه از طریق شیرابه های زباله و فاضلاب های خانگی و صنعتی هشدار داد.
"شمس الله شریعت نژاد" به خبرنگار ایرنا گفت: ورود انبوه آلاینده های زیست محیطی شامل شیرابه زباله، فاضلاب خانگی، صنعتی، تجاری، سموم کشاورزی و پساب واحدهای تولیدی به داخل رودخانه ها و سپس به دریای خزر نگران کننده است.
وی با اشاره به تاثیر مخرب و نابود کننده آلاینده ها در اکوسیستم دریای خزر، افزود: با ادامه چنین روندی هر اتفاق نگران کننده ای را برای دریای خزر باید انتظار بکشیم .نماینده تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: طرح جمع آوری، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب بویژه در شمال کشور که اجرای آن ازحدود دو دهه پیش با هدف جلوگیری از آلودگی محیط زیست و آب های زیرزمینی و حفظ اکوسیستم دریای خزر آغاز شد، تاکنون به علت کمبود اعتبار به پایان نرسیده است.
وی افزود: دولت از محل بودجه سال جاری کشور برای شتاب بخشی به اجرای طرح شبکه فاضلاب شهری اعتباراتی را در نظر گرفت که کافی نیست.
شریعت نژاد گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی قبل از اجرای طرح های زیرساختی در کشور ابتدا باید حفظ طبیعت، آب و خاک در برخی از استان ها بویژه شمال کشور را در اولویت قرار دهند.
وی افزود: با پیگیری نمایندگان مجلس و مسوولان نهادهای ذیربط، تلاش می شود تا با افزایش اعتبار از منابع دیگر، روند اجرای طرح جمع آوری و دفع فاضلاب خانگی و صنعتی در مازندران در سال جاری شتاب گیرد.
طبق آمار منابع رسمی اکنون سالانه 400 میلیون متر مکعب انواع آلاینده ها در شمال کشور تولید می شود که فقط 40 درصد آن تصفیه و بقیه به صورت مستقیم و غیر مستقیم به دریای خزر می ریزد.
همچنین روزانه بیش از دو هزار تن زباله تولیدی استان های شمالی در عرصه های جنگلی به صورت غیربهداشتی دفع می شود.
طبق گزارش نهادهای رسمی، 80 درصد مسافران و گردشگران برای استفاده از دریا به مازندران سفر می کنند.

شریعت نژاد مطرح کرد: عدم توجه دولت نهم و دهم به صنعت کشاورزی غرب مازندران


نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس آباد درمجلس، گفت:مردم غرب مازندران در هشت سال دوره ی ریاست جمهوری احمدی نژاد از کمترین تسهیلات برخوردار بودند به طوری که حتی یک پروژه عمرانی و خدماتی هم در دولت نهم و دهم شروع و به اتمام نرسیده است.

 

افتتاح گاز 9 روستای بخش نشتا/شریعت نژاد: آمار خسارات بحران برف غیرواقعی است


افتتاح گاز 9 روستای بخش نشتا/شریعت نژاد: آمار خسارات بحران برف غیرواقعی است

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس، از آمار غیر واقعی خسارات ناشی از بحران برف در هییت دولت انتقاد کرد و گفت: منبع آمار خسارات که تنها بنیاد مسکن نیست که در این صورت خسارات وارده به بخشهای مختلف دیگر بجز مسکن چه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد عصر جمعه در مراسم افتتاح گاز 9 روستای بخش نشتا گفت: اکنون در هییت دولت برای بخش های دیگر اعتباری در نظر گرفته نشده که مجددا از دکتر لاریجانی رییس مجلس این موضوع را خواستار شدم و وی نیز قول داد تا به ریاست جمهور و معاونانش مکاتبه ای جهت بررسی مجدد این موضوع  داشته باشد تا حق مردم تضییع نشود.

شریعت نژاد: ادغام وزارتخانه های تعاون و کار آسیب جدی به تعاونیها وارده کرده است


نماینده مردم شهرستان های رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس شواری اسلامی گفت: ادغام وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تغییر دولت و سیاست های آن باعث آسیب جدی به شرکت های تعاونی شده است اما مشکل اساسی این است که فهم مشترکی از ایجاد تعاونی ها وجود ندارد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد شامگاه سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات کشاورزی افزود: همه تشکل ها و تعاونی ها با هدفی مشخص و شناسایی پتانسیل و قدرت و افزایش قیمت محصولات کشاورزی صورت می گیرد که این مهم، امری پسندیده است.
وی افزود: این که افکار و سرمایه ها و توانمندی ها در کنار هم قرار بگیرند تا منطقه توسعه یابد کاری بسیار درست است اما تجربه نشان داده است که در انجام کار گروهی مشکل داریم.
شریعت نژاد اضافه کرد: تعاونی ها نباید به اعضا و خدمت به آنها فکر کنند بلکه باید به فکر تولید و توسعه جامعه هدف خود باشند.
وی در  ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر همدلی و همکاری اعضای شرکت های تعاونی مشکل اصلی آنان را در مدیریت دانست و اظهار داشت: واحد های تولیدی که به درجا ماندن می اندیشند ،هرگز پیشرفت نخواهند کرد.
نماینده مردم منطقه در خانه ملت افزود: طی سه روز گذشته اقدام به جمع آوری امضا از 130 نماینده در مجلس شورای اسلامی در جهت حمایت از کشاورزان آسیب دیده در بحران برف کردم و در صحن علنی مجلس نیز خواسته اینجانب قرائت شده و بصورت مکتوب تقدیم ریاست جمهور شد.
شریعت نژاد تاکید کرد: تا حصول نتیجه  نهایی این  موضوع را  بطور مستمر و روزانه پیگیری می کنم.
وی در خصوص عملکرد شرکت تعاونی کوثر رامسر گفت : عملکرد این شرکت تعاونی در خرید مرکبات  افشره ای از کشاورزان به هیج وجه قابل دفاع نیست.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تعاونی کوثر با خرید مرکبات به نرخ هر کیلو 150 تومان از کشاورزان در جهت تقابل با منافع باغداران، کشاورزان و اعضای خود عمل و ضربه بزرگی به بازار مرکبات وارد کرده است.

شریعت نژاد: حمایتی برای جبران خسارات بحران برف نشده است


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت:

بعد از سه هفته از بحران برف غرب استان، هیچ حمایتی از سوی دولت برای جبران خسارات وارده نشده است.

شریعت نژاد: حمایتی برای جبران خسارات بحران برف نشده است

شمس الله شریعت نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خسارت ناشی از برف سنگین در غرب مازندران و بویزه شهرستان تنکابن گفت: بعد از گذشت سه هفته هیچگونه حمایتی از سوی دولت در خصوص جبران خسارت ضرر مردم صورت نگرفته و اخبار دریافتی نیز حکایت از تصمیماتی دارد که به هیچ وجه قابل دفاع در مقابل حجم خسارات وارده نیست.

وی افزود: این امر ضمن افزایش سطح بی اعتمادی  مردم نسبت به وعده های مسئولین، احتمال بروز ناهنجاریهای اجتماعی واقتصادی را به همراه خواهد داشت.

شریعت نژاد از دولت و رئیس جمهور خواست تا در این خصوص ضمن واقع نگری، موضوع جبران خسارت از جهت منابع مورد نظر و تسریع وتسهیل در پرداخت ها اقدام مناسب فوری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیامدهای ناگوار برف اخیر گفت:اگر مسئولان و دولتمردان هر چه سریعتر برای  نجات مردم منطقه اقدام نکنند، فاجعه ای غیر قابل جبران رخ خواهد داد چراکه دلالان سودجو و فرصت طلب به منظور خرید زمین آسیب دیدگان برف پشت درب منازلشان به انتظار نشسته اند تا داراییهای آنها را با قیمتهای ناچیز خریداری کنند.

بحران برف 12 بهمن ماه سال جاری در غرب مازندران رخ داد و بیش از 1200 میلیارد تومان خسارت برجای گذاشته است.

شریعت نژاد: نگران نابودی کشاورزی و دامداری غرب مازندران هستیم


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: با توجه به اینکه بارش برف در منطقه پایان یافت و وضعیت جوی نیز رو به بهبود است لیکن نگران آینده شهرستان و تکرار وقایعی همانند حوادث پس از بارش برف سال 86 و نابودی بخش عظیمی از کشاورزی ودامداری منطقه هستیم.

 

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد چهارشنبه شب در جلسه نمایندگان صنوف شهرستان تنکابن ضمن بررسی برخی مسائل پیرامون بارش برف اخیر وایجاد بحران و همچنین تأثیر آن بر بازار و بازاریان ضمن اظهار تأسف از خسارات وارده بر شهروندان و اظهار نارضایتی از عملکرد صدا و سیمای مرکز استان به منظور عدم پوشش و انعکاس به موقع اخبار بحران برف در غرب مازندران، راه اندازی یک رسانه مستقل در غرب استان را نیاز ضروری منطقه دانست.

شریعت نژاد: زندگی مردم غرب مازندران قابل قیاس با اسکیموها نیست/ حمایت 212 نماینده مجلس از مردم مازندران


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت:

مردم منطقه زندگیشان قابل مقایسه با اسکیموها نیست و امکانات موجود سبب شده تا زندگی در این مناطق قابل قایاس با دیگر قطب ها نباشند.

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد پیش از ظهر دوشنبه در ستاد مدیریت بحران استان از حضور امید بخش استاندار در غرب استان تقدیر کرد و خواستار همت و پیگیری جدی تر برای جبران خسارتها شد.

وی با اشاره به اینکه برف یک متر و 70 سانتی را تاکنون تجربه نکردیم، اظهار داشت: این اطمینان را داریم که آمادگی برای برف بیش از 50 سانتی متر نیز در منطقه وجود ندارد.

شریعت نژاد یادآور شد:  این امر مظلومیت مازندران را نشان می دهد که این استان همواره عقب نگاه داشته شده است.

این نماینده مجلس یادآورشد: باید در مدیریت بحران به درستی ورود پیدا کنیم و متاسفانه با بارش شدید، قطعی برق داریم و جا انداختن عمق این فاجعه برای نمایندگان مجلس بسیار سخت بود.

وی عنوان کرد: در این فضا مردم استان سه روز و سه شب در فضای رعب انگیز زندگی می کردند.

وی با بیان اینکه عده ای از نمایندگان مجلس به غرب مازندران به عنوان فضایی پر نعمت می نگریستند، یادآور شد: اما غرب مازندران یک منطقه برفگیر و خسارت زا است و باید این شرایط برای نمایندگان نیز تفهیم شود.

انتقاد از شرکتهای بیمه گر

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد با انتقاد از شرکتهای بیمه گر یادآور شد: شرکتهای بیمه ای دکاندارهای حرفه ای شدند و از جهل مردم سوء استفاده می کنند و از آتشفشان بودن منطقه بیمه دریافت می کنند ولی برف را بیمه نمی کنند.

شریعت نژاد درخصوص تقسیط قبض برق و آب گفت: دولت باید در این زمینه مساعدت لازم را برای مردم خسارت دیده داشته باشد.

حمایت 212 نماینده مجلس برای جبران خسارتهای مازندران

وی با اشاره به امضای 212 نماینده مجلس در تسریع پرداخت خسارتهای غرب مازندران گفت: در جلسه آتی هیئت دولت نیز این مسائل پیگیری می شد.

وی عنوان کرد: امروز کار سخت ما این است که مسائل را در بحران پیگیری کنیم و مردم غرب مازنردان تجربه سختی از سرما زدگی دارند و این شائبه بین مردم وجود دارد که دولت به تعهداتش عمل نمی کند ولی باید برای جبران خسارتها تلاش شود.

شریعت نژاد در زمینه بدهی مردم به بانکها گفت: در جلسه دیروز مجلس عنوان شد که بانکها موظف شدند بدهی خود را از مردم خسارت دیده استمهال کنند.

وی پیشنهاد داد تا با ارزیابی و تعیین پرسش نامه بطور واقعی از مردم بپرسند چه خدماتی دریافت کردند و از بحران اخیر درس گرفته شود.

شریعت نژاد: اطلاع رسانی بحران مازندران کافی نیست/ تذکر مجلس به دولت


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: اطلاع رسانی از وضعیت بحرانی نواحی غربی استان کافی نبوده است.

شمس الله شریعت نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه میزان بارش های برف در منطقه در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است، اظهار داشت: باید با اطلاع رسانی مناسب از خدمات کشوری و استانی برای رفع مشکلات استفاد کنیم.

وی اظهار داشت: آنچه که از اعزام امکانات و تجهیز گفته می شود با واقعیت ها در منطقه تطابق ندارد و متفاوت است و در حال حاضر روستاهایی در منطقه داریم که رفت و آمد به آن با هیچ وسیله ای امکانپذیر نیست.

شریعت نژاد یادآورشد: مردم کاری به وعده ها و قولهای مسئولان ندارند و به اطراف خود می نگرند و مردم مناطق روستایی با مشکل عدیده ای مواجه هستند.

در تنکابن و عباس آباد از بحران خارج شدیم

وی با بیان اینکه در شهرستانهای رامسر و و عباس آباد از حالت بحرانی خارج شده ایم، اظهار داشت: بیشترین نگرانی در روستاهای تنکابن است و حدود 80 روستا در برف محاصره شده اند.

شریعت نژاد یادآورشد: آنچه که در تنکابن بیشتر محسوس است، ماشین آلات سپاه است و جای قدردانی از مسئولان سپاه وجود دارد.

وی گفت: تاکنون تعدادی ماشن آلات از استان قزوین به منطقه ارسال شد و 30 دستگاه ماشین آلات در منطقه وجود دارد که با این تعداد، حداقل بازگشایی معابر و راهها سه روز طول می کشد.

تذکر مجلس به دولت

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: برخی مردم مناطق روستایی محاصره در برف که راه دسترسی ندارند، با مشکل تامین مواد غذایی و آذوقه مواجه هستند و امکان ارسال آرد به نانواییهای مناطق نیست.
شمس الله شریعت نژاد افزود: مجلس نیز برای حمایت از مناطق آسیب دیده غرب استان اعلام آمادگی کرده و تاکنون تذاکراتی به دولت داده شده است که باید مردم این مناطق را دریابد.

شریعت نژاد: لزوم امدادرسانی استانها به مناطق بحران زده غرب مازندران/ برق بیمارستان رامسر قطع است


نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد بر لزوم امدادرسانی از دیگر استانها به مناطق غرب استان تاکید کرد و گفت: متاسفانه در جهت تامین امکانات در منطقه کار محسوسی صورت نگرفته است.

شمس الله شریعت نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشکلات موجود گفت: علت عمده قطعی برق عدم وجود زیرساختها در منطقه است و پست های اساسی برق را در منطقه نداریم و برق شهرستانهای رامسر و تنکابن از نوشهر تامنی می شود.
وی با بیان اینکه برق این مناطق به نوشهر وابسته است، عنوان کرد: متاسفانه زیرساختهای لازم در مواقع بحران پیش بینی نشده است.
شریعت نژاد تصریح کرد: نیازهای اورژانسی مردم در درجه اول تامین برق و بازگشایی راههاست تا امکانات اولیه تغذیه و ... تامین شود.
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس با بیان اینکه عملکرد مخابرات محسوس نیست، اظهار داشت: تلفن ثابت منطقه نیز قطع است.
شریعت نژاد یادآورشد: بیشترین مشکل ما در حال حاضر در رامسر و در مناطق راههایی است و تمامی راههای منطقه بسته است، حتی در داخل شهر نیز امکانات مناسب بازکردن معابر را نداریم و باید در این زمینه تلاش شود.

شریعت نژاد گفت: تامین سوخت و نان از دیگر نیازهای مردم منطقه است که باید در این راستا تلاش بیشتری صورت گیرد.
نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد در مجلس ادامه داد: تامین ژنراتورهای برق برای نانوائیها بسیار کند صورت گرفته است، درحالیکه این مسائل قابل پیش بینی بود و معلوم نیست ستاد بحران استان از قبل چه تصممیاتی را برای شرایط بحران گرفته بود.
نماینده مردم تنکابن و رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: بیمارستان رامسر از داشتن ژنراتور  مناسب برق محروم است و با مشکل قطع برق مواجه است.

شریعت نژاد: غرب مازندران با کمبود اراضی مستعد کشاورزی مواجه است


شریعت نژاد: غرب مازندران با کمبود اراضی مستعد کشاورزی مواجه استنماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس گفت: غرب مازندران با کمیود زمینهای مستعد کشاورزی و باغی مواجه است.

شمس الله شریعت نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: غرب مازندران برخلاف شهرهایی که در بخش شرقی استان واقع شده از نظر میزان زمینهای مستعد زیر کشت محصولات باغی و جالیزی و بطور کل جهت فعالیتهای کشاورزی در قطعات بالا و در دسترس ساکنین آن رنج برده و در محرومیت بسر می برد.

وی اظهار داشت: این در حالی است که فقدان زمینهای مستعد کشاورزی در قطعات بالای دو هکتار موجب شده که در غرب استان کشاورزان و تولید کنندگان عمده محصولات کشاورزی و باغی و جالیزی آنچنان که در شرق استان مشغول فعالیت می باشند وجود نداشته باشد.
وی عنوان کرد: موضوع کمبود زمینهای مستعد برای کشاورزی به انضمام رعایت حریم قانونی 15.5 متر از وسط جاده از جمله مسائلی است که نیازبه پیگیری دارد.

شریعت نژاد گفت: پیش از این دارا بودن حداقل سه هزار متر زمین از ضروریات  متقاضیان برای  اخذ مجوز و پروانه برای راه اندازی گلخانه محسوب می شد که با پیگیریهای صورت گرفته و پس از جلساتی که در استانداری برگزارشد، در نهایت دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران موافقت خود را به منظور تقلیل زمین مورد نیاز برای راه اندازی گلخانه در غرب مازندران اعلام کرد.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: به دلیل محدودیت اراضی مناسب و مستعد جهت فعالیتهای کشاورزی در غرب استان و در راستای تعامل مابین استاندار مازندران و جهاد کشاورزی استان در نهایت این نتیجه حاصل شد که میزان زمین مورد نیاز جهت اخذ موافقت اصولی و اخذ تسهیلات متقاضیان احداث گلخانه در غرب مازندران از سه هزار متر به 500 متر تقلیل خواهد یافت.   

آیین معارفه شهردار تنکابن/ شریعت نژاد: شمال کشور به دلیل سو ء مدیریت ها ، بسیار عقب مانده است


نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس گفت: تنکابن بزرگترین و قدیمی ترین شهر غرب مازندران است اما روزانه 6 هزار و 700 متر مکعب فاضلاب وارد دریا می شود و این آیا یک فاجعه زیست محیطی نیست.

 

به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد ظهر پنجشنبه در آیین معارفه شهردار تنکابن همچنین به دوری مسافت مرکز استان و سختی مردم از این منظر اشاره کرد و افزود : مدیران کل اختیارات خود را تفویض کنند تا مردم از این بوروکراسی اداری و خطرات کمی ایمن بمانند و اگر مدیران کل این کار را نکنند ، توهین به شعور مردم غرب مازندران کرده اند.

شریعت نژاد: عباس آباد فقط اسمی از شهرستان دارد/ غرب مازندران از دیگر مناطق عقب مانده تر است


نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس با بیان اینکه شمال کشور و غرب مازندران ویژگیهای منحصربفردی دارد، گفت: استانهای ساحلی کشور، عقب افتاده هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان عباس آباد گفت: در این میان، غرب مازندران از دیگر مناطق عقب مانده تر است و هیچ پروژه ملی در غرب مازندران نداریم.

وی اظهار داشت: همه آنچه که از طرحهای ملی به استان مازندران تخصیص یافته، دو یا سه پروژه سد سازی است و در غرب مازندران، حتی یک پروژه ملی نداریم.

شریعت نژاد: 50 درصد ادارات عباس‌آباد مستقل نشده‌اند/ انتقاد از بکارگیری نیروهای غیربومی


 

 نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس گفت: علی رغم گذشت بیش از سه سال از ارتقای سیاسی عباس آباد، متأسفانه هنوز 50 درصد ادارات نیز به طور مستقل در این شهرستان استقرار نیافته است.
به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت‌نژاد پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران شهرستان عباس آباد، نداشتن زمین یا ساختمان اداری مهم ترین بهانه عدم استقرار ادارات عنوان شده و حتی برای تأمین زمین و اجاره ساختمان ادارات موجود نیز از جیب مردم هزینه می شود، حال اینکه مردم نباید اجاره ادارات دولت را بپردازند.

شریعت نژاد: ساخت کنارگذر ساحلی رامسر تسریع شود/ انتقاد از نحوه برگزاری شورای اداری


نماینده مردم شهرستان های تنکابن ، عباس آباد و رامسر گفت: تامین مواد اولیه برای کنار گذر ساحلی از جمله موانعی است که باید حل تا روند ساخت این پروژه ملی تسریع شود.
به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رامسر افزود: در این منطقه مشکلات عدیده ای وجود دارد که مهمترین آن پیگیری پروژه های نیمه کاره ای است که برای آنها از سرمایه ملی هزینه شده است و باید با تلاش همه و تعامل مثبت موانع و کج سلیقگی های در سر راه این پروژه ها از بین برود.

شریعت نژاد: مازندران قطب کشاورزی نیست/ فاتحه کشاورزی در غرب مازندران خوانده می شود


 

شریعت نژاد: مازندران قطب کشاورزی نیست/ فاتحه کشاورزی در غرب مازندران خوانده می شود

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با روند رو به رشد تغییر کاربری های اراضی باید در آینده نزدیک فاتحه کشاورزی را در غرب مازندران خواند، در عین حال اذعان داشت: مازندران قطب کشاورزی کشور نیست.
به گزارش خبرنگار مهر، شمس الله شریعت نژاد شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک تشکل های کارفرمایی استان با مجمع نمایندگان مازندران در ساری، افزود: استان هایی نظیر خوزستان و فارس را باید قطب کشاورزی کشور قلمداد کرد چرا که این استانها دارای شاخص بالای درآمدی در بخش کشاورزی بوده و از همه زیرساخت های حوزه کشاورزی بهره مند هستند.
وی افزود: مازندران در بخش کشاورزی صرفا حاصلخیز بوده و این در حالی است که این استان هیچ عایدی از سرانه درآمدی کشور در بخش کشاورزی و توسعه زیرساخت های این بخش نصیب مردم استان خود نکرده است.